Zajímavou zkušenost učinila čtenářka Paradajka. Její děti jsou právě teď nachlazené a sestřička u lékařky jí nabídla plyšového tygříka k vitamínům zdarma...

Obchodníci s prášky už neví, jak by nalákali své zákazníky - alespoň to je postřeh čtenářky Paradajky, která dostala nabídku plyšáka zdarma k vitamínům pro děti...


Hezký den všem,

Vaše dnešní téma je pro mne zrovna velice aktuální. Děti jsou opět nachlazené a včera jsme byli na kontrole u dětské lékařky. Z ordinace se naši kluci vraceli s dárečkem - krásně zabaleným vzorečkem vitamínu. Dostali jej přímo od paní doktorky s letáčkem. Sestřička mne upozornila, že k balení 60-ti tablet za cca 240,- Kč teď dostaneme plyšového tygra. Tak stopadesátého plyšáka doma určitě nepotřebujeme, ale přece jen jsem o sobě začala lehce pochybovat, jestli jsem v něčem jako matka neselhala, že dětem v zimě nepřidávám vitamíny. Dávám jim pouze ovoce, zeleninu, echinaceu a v době nachlazení Celaskon. V čekárně na lavičce nějaké dítko nechalo položený letáček na preparát z mateří kašičky, tak jsem si ho taky sbalila. Cestou do lékárny pro kapky proti kašli jsem si začala sumarizovat, kolik ovoce, který z kluků sní a jestli jsem jim opravdu neměla něco komerčního přidat. Po poradě s paní lékarnicí jsme odešli domů jen s homeopatiky, pro případ, že na kluky zas něco poleze a ujištěním, že zdravá strava by měla stačit. Doma jsem ještě jednou pořádně pročetla leták k vitamínům od paní doktorky a zjistila jsem, že je to především extrakt z hlívy, echinacea, vitamín C. Takže tenhle preperát klukům možná pořídím, protože echinaceu a Celaskon jim občas dávám.

Ale s užívání vitamínů mám ještě jednu osobní zkušenost. Od dětství trpím na opary. Měla jsem období, že se mi jeden opar ještě pořádně nezahojil a už se mi klubal další. Vyzkoušela jsem různé krémy proti oparům, ale většinou jsem se ráno vzbudila už s oparem, takže krém mi byl k ničemu. Vysledovala jsem, že pokud mám dostatečný přísun vitamínů B, mám od nich vcelku klid. Měla jsem období, kdy jsem kvůli tomu „pojídala“ kopy vitamínů. Dnes se snažím do svého jídelníčku zařazovat více cereálií a doplnit si je tak přirozenou cestou. Když se mi přesto začnou tvořit opary, je to pro mne signál, že bych si měla vzít nějaké vitamíny navíc.

Přeji Vám krásný den,
Paradajka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama