Barevný typ se během života nemění, určuje jej barva pleti, očí i vlasů a ty nám zůstávají po celý život stejné. Typ můžeme pochopitelně líčením, obarvením vlasů nebo barevnými kontaktními čočkami pozměnit či spíše potlačit, ale v zásadě se nám ho nepodaří změnit. Přibližování se k vytouženému typu často vede ke skutečným vizuálním katastrofám – to, co na správné ženě vypadá tak ušlechtile a luxusně, může nevhodně sladěno se svou nositelkou působit jako nevkusné a ordinérní.
V barvách nevhodných pro svůj typ vypadají ženy a dívky unaveně, bez energie, jakoby uprášeně a často působí nesympatickým dojmem. Měli bychom tedy nosit ty barvy, které nám lichotí a jsou pro nás vhodně, nikoli ty, které sice máme v oblibě, ale ještě nám o nich ani jedna kamarádka neřekla, že nám „ty fialovooranžové šaty se zlatými květy a modrými flitry fakt seknou…“ Rovněž bychom se asi neměli snažit za každou cenu sledovat diktát současné módy – růžová a fialová nesluší mnoha ženám, podle barevné typologie světlé pastelové odstíny laděné do růžové a lila prý sluší ženám jarním, v některých případech letním a zimním, musíme však také myslet na to, že sluší především ženám mladým.
Tento materiál jsme připravili ve spolupráci se salónem Harmonie v Sázavské ulici v Praze 2, který nabídl cenu do soutěže – soutěžte a vyhrajte návštěvu vizážistky, určení barevného typu a kompletní proměnu svého vzhledu!