Foto: BioGaia

Déčko ze slunce a z ryb

Mezi přírodní zdroje vitaminu D se řadí tučné ryby, jako je losos, sleď nebo makrela. Nachází se například i v játrech, vaječných žloutcích nebo některých houbách. O dost větší příležitost, jak tento vitamin získat, ovšem dává člověku slunce. Tělo dokáže vitamin D vyrobit v kůži, pokud je vystaveno UVB záření. Jenže to je na podzim a v zimě docela problém. Paprsky tak často nejsou skrze pošmourné počasí vidět a nemají ani takovou sílu.

Pro imunitu, svaly i kosti

Schopnost těla si vitamin D vyrobit navíc ovlivňují i faktory jako jsou oblečení, opalovací krém, strava, věk, zeměpisná šířka, tělesná hmotnost apod. A tím se mnoho lidí dostává do situace, kdy jsou ohrožení jeho nedostatkem. A to rozhodně není záviděníhodné. Vitamin D je totiž velmi všestranný. Přispívá ke vstřebávání vápníku a fosforu, a tím ke správnému vývoji i udržení silných a zdravých kostí, zubů a svalů.  Ale tím nejsou jeho schopnosti ani zdaleka vyčerpány.

Osvědčená kombinace

Důležitý je tento vitamin i ve spojitosti s imunitou, podporuje její správnou funkci a tím pomáhá k tomu, aby se lidské tělo dokázalo ubránit nežádoucím patogenům způsobujících nejrůznější onemocnění. Možností, jak do sebe dostat dostatečné množství vitaminu D a mít tak dobrý pocit z toho, že děláme něco pro své zdraví, je novinka v podobě doplňku stravy BioGaia® Protectis® probiotické tablety s vitaminem D pro děti od 12 let a dospělé. Kromě vitaminu D se v tabletách s pomerančovou příchutí nacházejí ještě probiotické bakterie. Ty přirozeně doplňují střevní mikrobiotu a tím přispívají k její rovnováze. Ve střevech se nachází až 80 % našich imunitních buněk.

Doplněk stravy

Pro koho a kdy je vhodné užívání probiotických tablet BioGaia®?

  • Pro děti od 12 let a dospělé
  • Pro podporu imunity
  • Pro rovnováhu střevní mikrobioty
  • V těhotenství a při kojení
  • Při a po ATB léčbě
  • Při a po akutním a chronickém průjmu

Doporučené dávkování: 1 tableta denně

Způsob užití: Tablety BioGaia® se mohou kousat, polykat nebo nechat rozpustit v ústech.

Více info zde

Reklama