Všichni víme, že naše tělo potřebuje vitamin C.
Ale co vlastně vitamin C je?

Je to tajemná sloučenina s názvem kyselina L-askorbová.
Tato kyselina je esenciální vitamin, to znamená, že si ho tělo nedokáže samo vytvořit. Přijímáme ho z potravy (zelenina - paprika, špenát, rajčata, brambory, ovoce - citrusové plody, šípky), v poslední době si jej můžeme koupit v lékárně, protože se vyrábí i synteticky.

Lidský organismus potřebuje pro svoji správnou funkci a zdravý vývoj mnoho různých vitaminů.
Údajně až osmdesát procent této potřeby připadá na vitamin C.
Z toho vyplývá, že je jedním z nejdůležitějších vitaminů pro lidský organismus.

Velmi známy jsou jeho účinky, které mají blahodárný vliv na prevenci a léčbu mnohých nemocí - pomáhá při stresu, úzkosti, únavě, nedostatku energie, proti rakovinotvorným látkám, posiluje imunitní systém.
Proto bývá někdy označován jako „vitamin krásy“.

Málokdo z nás je schopen sníst denně takové množství ovoce a zeleniny, aby poskytl svému tělu dostatek vitaminu C, proto jej odborníci doporučují dodávat tělu i v jiných formách, než jsou přírodní zdroje.
V takových případech si můžeme vybrat z mnoha výrobků – potravinových vitaminových doplňků, kterých je našem trhu velká řada.

Naším redakčním tipem, zejména pro současné aktuální chřipkové období, je MegaCéčko od firmy Walmark.

MegaCéčko představuje zvýšenou dávku vitaminu C, kterou potřebují zejména kuřáci, těhotné a kojící ženy, lidé žijící ve znečištěných oblastech.
Potřeba vitaminu roste při stresových stavech.
Preventivně působí proti rýmě a nachlazení, v organismu umožňuje vstřebávání železa, napomáhá hojení ran a popálenin, působí na snížení krvácivosti dásní. Posiluje odolnost člověka, eliminuje účinek různých rakovinotvorných látek a pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Hlavní účinky MegaCéčka:
■ chrání organismus před nachlazením a mírní jeho nepříjemné projevy
■ příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu
■ pozitivně ovlivňuje hladinu krevního cholesterolu