Vitamín C patří mezi vitamíny, které zná spolehlivě každé dítě již od dětství. Naši rodiče a i paní učitelka nás učili, že se naše zdraví točí kolem něj. Už od mateřské školky jsme dbali na to, abychom ho měli dostatek. Proto jsme jedli hodně ovoce a zeleniny.

Nebo vy snad v dětství ne? Navíc ovoce a zelenina měla být pěkně čerstvá. Ovšem dnes se můžeme spolehnout i na doplňky stravy. Stačí si jen vybrat ten správný.

Lidský organismus si vitamín C neumí sám vytvářet. Nemusíme z toho být však smutní. Nejsme jediní, kdo to nedokáže. Kromě nás, lidí, to neumí také morčata. To je to, co máme se svými domácí mazlíčky společného. Vitamín C musíme proto přijímat ve stravě. Jak jsme již zmínili, nejlépe v čerstvé zelenině a ovoci. Ale takový vitamín C je citlivý na skladování a vaření. Během těchto dějů mění svoji strukturu a ztrácí tak účinnost. Ale v doplňku stravy tak vždy získáváme stejné množství vitamínu, jako je jeho deklarované množství na obale.

Vitamín C významně podporuje imunitní systém. Stimuluje tedy obranyschopnost organismu. Zvyšuje aktivitu buněk, tzv. fagocytů, buněk zodpovědných za naši přirozenou imunitu. Chrání také před poškozením jejich membrány. Na druhou stranu hladinu vitamínu C ovlivňují faktory, které zároveň ovlivňují imunitu negativně. Mezi ně patří například stres nebo kouření. Vitamín C má svou nezastupitelnou roli také jako antioxidant. Neméně důležitý je rovněž pozitivní účinek na naše srdce a cévy a metabolismus tuků. Při zvýšené zátěži bychom měli užívat jeho zvýšené množství.

zázvor

doplněk stravy

Rostlinné extrakty jako přírodní imunostimulancia

Za zmínku stojí především echinacea, nám známá také jako třapatka. Echinacea představuje vytrvalou bylinu, původem ze Severní Ameriky. Svůj latinský název má odvozený od slova echinos, což v překladu znamená ježek.Asi proto, že má poněkud pichlavý střed. Echinacea si získala oblibu díky své schopnosti účinně podpořit imunitní systém při zvýšené zátěži organismu. Jako přírodní imunostimulans aktivuje buňky, které jsou zodpovědné za naši imunitní odpověď. Podporuje zdraví dýchacích cest. Účinné látky jsou obsaženy hlavně v kořeni echinacey, ale využívá se i její květ. Echinacea přispívá k naší přirozené obraně zvláště v rizikových obdobích roku.

Mnohem více zázvoru objevíte v tabletě než čaji

Kdo si s oblibou nepopíjel v podzimních sychravých dnech horký hrnek čaje se zázvorem a medem? Zázvor díky svému aroma, které mají na svědomí látky zvané gingeroly, přináší specifickou a jedinečnou chuť. Pokud nechceme pouze vychutnávat nezaměnitelnou chuť zázvorového čaje, můžeme se spolehnout na doplňky stravy se zázvorem, kde nalezneme zázvor v podobě standardizovaného extraktu s přesně stanoveným množstvím účinných látek. Ty jsou například hojně využívány ve východní medicíně. Zázvor podporuje imunitu, zdraví dýchacích cest a je silným antioxidantem. Na trhu najdeme i přípravek, který kombinuje echinaceu, zázvor a také vitamín C pro podporu imunity.

 

gs

doplněk stravy

Akutní podpora imunity.

Unikátní tableta TIME-RELEASE zajištuje postupné uvolňování.

Další informace na www.gsklub.cz

Reklama