Na léto jsme si letos museli dlouho počkat, takže nás ani nepřekvapuje, když na nás sluneční paprsky tentokrát nepůsobí jako spolehlivý zdroj energie. Pokud vaše tělo potřebuje povzbudit, možná je na místě doplnění vitamínů B, které podporují jak fyzickou, tak psychickou kondici. K čemu našemu tělu slouží a jak je doplnit?

„Béčko“ patří k vitamínům, které mají v našem povědomí své stálé místo. Nejen milovníci zlatavého moku si možná vybaví i jeden z jejich nejznámějších zdrojů, jímž jsou pivovarské kvasnice.  Méně se však ví, že si naše tělo neumí vitamíny skupiny B samo vytvořit. Dokonce je neumí ani ukládat, a to s jedinou výjimkou, kterou je vitamín B12. Proto potřebujeme tyto vitamíny průběžně doplňovat, ideálně formou pestré a vyvážené stravy.

floraxid

Potřebujete doplnit béčko?

Ke společným zdrojům vitamínů skupiny B patří kromě již zmíněných pivovarských kvasnic také játra, ryby a vejce. Velkou část vitamínů B obsahují rovněž ořechy.

Bohužel ne vždy se nám daří jíst tak zdravě, jak bychom si představovali. Vitamín B tak můžete doplnit i formou doplňků stravy, a to například když potřebujete zvýšit přirozenou vitalitu, jste v rekonvalescenci nebo máte dlouhodobě pocit únavy.  Pozor na dostatek vitamínů skupiny B si dejte i v případě redukčních diet nebo pokud ze svého jídelníčku dlouhodobě vynecháváte některé zdroje, jako tomu je například u vegetariánů či veganů. Vyšší spotřeba vitamínů B je spojena s tělesnou zátěží a nervovým vypětím. Komplexním doplňkem stravy je například Floradix® Vitamin-B-komplex, který obsahuje i další látky pro podporu a povzbuzení našeho organismu.

floradixNení béčko jako béčko

 „Béčko“ často vnímáme jako jeden vitamín. Jde přitom o celou skupinu, přičemž každý z vitamínů B má jak svoje označení, tak i roli v našem organismu. Některé vitamíny B jsou nezbytné pro metabolické procesy, k nim patří například B1 známý jako thiamin, B2 zvaný též riboflavin a také vitamíny B3 (niacin) a B7 (biotin), které možná znáte i v souvislosti se zdravou, krásnou pletí. Vitamíny skupiny B jsou důležité i pro naši duševní pohodu a dobrou náladu. K ní přispívá například B6, tedy pyridoxin, který má příznivý vliv i na imunitní systém. Nesmíme zapomenout ani na B12 zvaný též cobalamin, který naše tělo potřebuje například pro krvetvorbu a stavbu buněk.

floradixDoplněk stravy

Moderní B-komplex aneb „Béčko“, jak ho neznáte

Šest základních vitamínů skupiny B, tedy B1, B2, B3, B6, B7 a B12, které jsou nezbytné pro fungování lidského organismu, si můžete dopřát v podobě nového tekutého a velmi chutného doplňku stravy Floradix® Vitamin-B-komplex. Tekutá forma je pro řadu z nás příjemnější než užívání tablet, především ale přispívá k lepší vstřebatelnosti obsažených látek. Povzbuzení organismu podporují složky guarana a zelený čaj. Jde o komplexní doplněk stravy, a tak v něm nechybí další látky prospěšné pro naše tělo. Patří k nim například výtažky z bylin a ovocné šťávy přispívající k lahodné chuti. Přípravek neobsahuje alkohol, laktózu, lepek, konzervační látky ani barviva. To ocení především zastánci veganské a vegetariánské výživy. Více informací najdete na www.salushaus.cz

Reklama