Dnes o mém oblíbeném tématu. O jídle. Pojďme dnes strávit den v náručí exotických pochutin a nápojů. Cítíte vůni moře, vůni smažících se pokrmů a chuť netradičních jídel? Pak jste naladěny na stejnou vlnu jako já…

Seděl jsem v Bangkoku v restauraci přímo u silnice. Hned vedle nás přistál vozík s nádherně lesklými, odporně vypadajícími brouky. Žena za vozíkem cinkla na zvonek.  Z restaurace se ozvalo pištění. A zakrátko se ven vyhrnulo všechno, co tam bylo, asi 3 kuchaři, pět pomocnic a všechny servírky.

Obklopili vozík, ukazovali, co chtějí, a hned po zaplacení to ládovali do svých asijských pusinek.

Vstal jsem a bezradně se díval na nabídku červů, brouků a kobylek všech možných tvarů a počtu noh…

Vybral jsem to, co lidé z restaurace kupovali v největším množství, a hlavně úplně všichni. Středně velké cvrčky.

Vrátil jsem se ke stolu a moje žena se na mne s odporem dívala. Na očích jsem jí viděl, že pokud to sním, dnes večer asi žádná líbačka nebude. Díval jsem se na rozjařené pomlaskávající asiaty. Vytáhl jednu kobylku a strčil ji tykadly napřed do pusy. Trochu to lechtalo, rozkousnul jsem to a usmál se. Normální chilli chipsy. Vytáhl jsem druhého, třetího a nakonec jsem přesvědčil i svou Klárku. Zavřela oči, otevřela pusu a už tam byl.

Nestalo se to jejím nejoblíbenějším jídlem, ale dokázala překonat ten odpor a s tou úžasnou chutí se seznámila.

Nebylo to asi nejexotičtější jídlo, co jsem kdy jedl, ale je to na pomyslném vrcholu s dalšími pochutinami, co jsem již okusil.

A co vy?

Dnes máme téma: Já a exotická jídla!

  • Co jste jedla neobvyklého?
  • Co jste vařila neobvyklého?
  • Máte ráda exotickou kuchyni?
  • Pošlete recepty, fotky, úvahy, příběhy, prostě co vás k tomuto tématu napadne

Čekám a těším se na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním. Napište mi do e-mailu, co sháníte za exotickou pochutinu, a pokud to bude v mých silách zkusím ji sehnat a doručit k vám domů. Mám poměrně slušný přehled, kde se dá co koupit…

Reklama