Jedna z mála věcí, kterých jsem nedávno litovala při opouštění mé divoké zahrady, kterou jsem mnoho let obývala, bylo zanechání květin a stromů novým majitelům. Vím, že po mně přicházejí citliví lidé, kteří se k těmto živým tvorům budou chovat s láskou, ale i tak…

Dlouho jsem nad tím přemýšlela, jestli některé z nich nevzít s sebou na nové místo, ale nakonec rozhodl můj osobní pocit, že nic vlastně není moje. Jen čas, který mi tady vesmír vyměřil, a květiny, kterým se někde dobře vede, můžu nakonec takovým přesunem zničit. 

vistárie

Jednou z těch, kterou dodnes trochu oplakávám, je její veličenstvo vistárie.

Dostala jsem ji jako malinkatý proutek od kamarádky a hýčkala ji dlouhých deset let, až nakonec vyrostla do košaté nádhery o několika kmíncích. Můj kamarád jí před časem vytvořil takovou kovovou konstrukci, aby se po ní mohla svobodně pnout. Každý rok jsem ve skrytu duše doufala, že letos už snad konečně vykvete - ale bohužel, do letoška se tak nestalo. 

Vistárie má jako každá květina či rostlina skvělé energetické vlastnosti. Těmi jsou léčení na dálku, ochrana, zvyšování soustředění a energie, zvýšení vaší duchovní úrovně, rozhodování a zbavování prokrastinace.

Je v přímém spojení s archanděly Jeremielem a Michaelem. Z čaker působí na korunní a třetí oko. 

vistáriePodle Doreen Virtue a její květové terapie vistárii použijme pro práci na dálku, včetně léčení. Tato rostlina vám pomůže posunout se dál ve vašem vlastním duchovním vývoji. Pomáhá vám udržet čistou hlavu, vede vás k tomu, abyste se zdrželi umělých látek a jiných věcí, které mají negativní vliv na vaši energii. Vistárie vám také pomáhá při rozhodování. Pokud máte v sobě zmatek, pak můžete sklouznout k prokrastinaci, která vám zabrání udělat jakékoliv rozhodnutí. Vistárie vám však poskytuje vedení, pomáhá vám vybrat si tu nejlepší cestu v úplně každém okamžiku. 

Poselstvím vistárie je: povedu každý váš krok při vaší cestě vzhůru po duchovním žebříku a v osobním rozvoji. Odstraním jakékoliv pochyby a strachy. Každé rozhodnutí, které uděláte, vám umožní rozkvést v ještě krásnější podobu sebe sama. Vaše energie se posílí a budete vitální. Pomohu vám, spojit se s lidmi, kteří jsou od vás odděleni, doručím vaše přání a myšlenky přes bariéry času a prostoru. Vězte, že k nim budete mít nyní blíže než kdy před tím.

Říká se, že když Pán Bůh zavře dveře, otevře okno. :-)

Na konci naší nové zahrady se po plůtku od sousedů zelenají známé tvary listů… Když jsem tam o víkendu zahlédla souseda, dali jsme se do řeči a on mi říkal, ať se nebojím, že ji bude stříhat, aby vistárie nepřesahovala k nám. :-) Poprosila jsem ho, aby ji nechal tak, ať si jde, kam chce. A když se jí u mě bude líbit, budu šťastná.

Přečtěte si také:

Reklama