Infekce horních cest dýchacích patří mezi naše nejčastější nemoci. Způsobují ji viry nebo bakterie, které se uchytí na sliznicích dýchacích cest, kam nejčastěji pronikají přes nos či ústa. Tam se ukotví na hostitelské buňky a proniknou do nich. Pak už jim nic nebrání v rychlém množení. Bohužel, ne vždy si s nimi naše imunita dokáže poradit, pokud je naše tělo zrovna oslabené. Pak není divu, že v průměru trpí nachlazením dospělí až pětkrát ročně, předškoláci dokonce osmkrát až desetkrát. Jak to změnit?

Nepusťte si viry ani bakterie do těla

Setkání s viry, bakteriemi a dalšími patogeny nemusí nutně vést k onemocnění. Ovšem spoléhat se jen na svou imunitu nestačí. Lepším řešením je nevpustit si viry ani bakterie do těla. Respektive do hostitelských buněk v ústní dutině a nosohltanu, v nichž by se začaly množit. Zabránit jim v tom může speciální ochranný film, který pokryje sliznici. Nesčetné vědecké studie prokázaly takový potenciál u rostlinných polyfenolických sloučenin, které mají tzv. adstringentní (stahující) účinek. A právě rostlinné polyfenoly a biopolymery jsou účinnou složkou v novém zdravotnickém přípravku Medistus® Antivirus.

Malá pastilka, velká ochrana

Medistus® Antivirus je zdravotnický prostředek třídy IIa (0481) s komplexem účinných látek, který obsahuje rostlinné substance. Extrakt Kistosyn® 200 s rostlinnými polyfenoly a biopolymery vytváří prostřednictvím svých přírodních účinných látek na sliznici úst a hltanu ochranný film. Tato bariéra vede k fyzikální (mechanické) ochraně proti virům a bakteriím způsobujícím respirační infekce, a tím napomáhá zabránit jejich pronikání do tělesných buněk a jejich dalšímu šíření. V důsledku tohoto fyzikálního účinku nedochází k možnému rozvoji rezistence, což je také nemalý benefit.

Stačí užít pastilku preventivně už ve chvíli, kdy se chystáte do míst s vyšším rizikem nákazy respiračními chorobami. Třeba k lékaři, na nákup, do školy, na úřady, do veřejné dopravy a podobně. Zkrátka všude tam, kde je větší koncentrace lidí.

Proč Medistus® Antivirus?

Více o tomto produktu najdete na stránkách Medistus.cz.

Reklama