Třetí vlna pandemie koronaviru začala na podzim opět nabírat na síle a počet nakažených opět strmě stoupá. Vhodným a cenově dostupným řešením jsou ústní a nosní spreje VIROSTOP, jejichž účinek proti Sars-Cov-2 byl prokázán v klinické studii zveřejněné koncem září. Jedná se o jediný přípravek s touto indikací, který je volně dostupný v lékárnách pro dospělé a děti od 3 let.

vir1.jpg

Studie byla publikována v prestižním vědeckém časopise Journal of Community Medicine and Public Health Reports. Klinických studií, jejichž cílem bylo potvrdit účinky hlavní složky ústního a nosního spreje, výtažku z rostliny Cystus Cretan, se zúčastnilo 170 osob nakažených koronavirem SARS-CoV-2. Výsledky potvrdily, že pacienti, kteří užívali výtažek, měli mnohem méně příznaků Covid-19 choroby ve srovnání s pacienty v kontrolní skupině. Tato studie byla provedena v komplexním zdravotnickém centru Déli Clinic v Maďarsku a jejím autorem je Dr. István Jankovics. „Na konci klinické studie byly vyhodnoceny příznaky pacientů. Příznaky každého pacienta byly kontrolovány každé dva dny po dobu 12 dnů. U pacientů, kteří používali sprej VIROSTOP od prvního dne po pozitivním testu, došlo 12. den k téměř 60% snížení uvolňování viru ve srovnání s kontrolní skupinou,“ uvedl Dr. István Jankovics.

K výsledkům studie se vyjádřil také profesor James Kingsland, který působí na University of Central Lancashire a je uznávaným lékařem primární péče. „Výsledky této studie a předchozích studií in vitro naznačují, že spreje VIROSTOP mohou být prospěšné jak pro ochranu lidí před infekcí, tak pro zmírnění příznaků u nemocných. Zdůrazňuji, že toto ošetření je třeba považovat za další preventivní opatření vedle pravidelného mytí rukou, nošení plášťů a odvykání. Doporučuji také, aby se nechal očkovat každý, kdo má tu možnost.“

Díky svému přírodnímu složení je VIROSTOP bezpečný a dostupný široké veřejnosti. Pro středoevropské země, kde třetí vlna v současné době nabírá na síle, může být spolu s očkováním a dodržováním protipandemických opatření ideálním řešením, jak snížit počet nových infekcí.

vir2.jpg

O společnosti
Skupina Herb-Pharma, která působí od 90. let, je holdingovou společností, do níž patří několik společností. Mateřská společnost Herb-Pharma AG sídlí v Curychu ve Švýcarsku a její výrobní závod Herb-Pharma Corporation s.r.o. se nachází na Slovensku ve Veľkých Ludincích v okrese Levice. Vyrábí léčiva, doplňky stravy, zdravotnické prostředky a kosmetiku. Společnost Herb-Pharma AG klade důraz na výrobu přírodních a biotechnologických produktů. Provozuje vlastní vývojové a výrobní závody s týmem vědců, biologů, lékařů, farmaceutů a chemiků.

Dr. István Jankovics
Působil jako hlavní odborník při vývoji přípravku VIROSTOP. Je maďarský mezinárodně uznávaný vědec, lékař, virolog a mikrobiolog. Chřipkovým virem se zabývá od roku 1979, kdy získal lékařský titul. Podílel se na výrobě a kontrole chřipkových vakcín. Během své vědecké kariéry působil na vídeňské univerzitě na katedře virologie a také na oddělení biotechnologie v Pasteurově institutu v Paříži. V roce 2011 zastával funkci hlavního lékaře Národní chřipkové laboratoře WHO. Deset let pracoval také v Národním centru pro veřejné zdraví a Národním centru pro epidemiologii v Budapešti, kde zastával vedoucí funkce. Od roku 1989 řídil epidemiologický a virologický dozor nad virem chřipky v Maďarsku. Je držitelem několika prestižních ocenění.

Prof. James Kingsland
Je uznávaným lékařem primární péče. Je čestným klinickým profesorem na University of Central Lancashire. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti všeobecné praxe, lékařského vzdělávání a zdravotní politiky.
Je spolutvůrcem nového modelu péče The Primary Care Home, jehož principy využila NHS England v rámci Dlouhodobého plánu NHS k vytvoření celostátního pokrytí sítěmi primární péče.
617007ed1ba18obrazek.png

Reklama