boring

Do redakce nám často chodí pozvánky na různé akce. Tiskovky, vernisáže, slavnostní otevíračky, módní přehlídky. A tyto akce bývají spojené s rauty a samozřejmě večírky, na které se zvou celebrity a VIP hosté, kteří mají přilákat tisk, fotografy a dodat náležitý lesk.

Zrovna nedávno jsem byla na opravdu prestižní akci, která se konala v luxusním hotelu na Malé Straně a hvězdou večera měl být známý módní návrhář Kenzo. „Hm, to může být zajímavé, třeba tam předvedou i pár jeho modelů,“ řekla jsem si a plna očekávání vyrazila. Dala jsem si tradiční welcome drink a pozorovala příchozí.

První (jako obvykle) dorazily různé modelky v doprovodu krásných, většinou o půl hlavy menších svalovců, a fotografové se na ně vrhli jako vosy na bonbon. Cvakali, blýskali, přetlačovali se a bylo  zábavné sledovat, jak ty hvězdičky pózují, špulí rtíky, rozdávají naučené úsměvy a užívají si svých chvilek slávy.

Pak se objevili Pavel Vítek s Janisem Sidovským, oba voňaví v moderních, skvěle padnoucích oblecích a naleštěných špičatých botách. Popíjeli distingovaně čistou vodu a horda fotografů se přelila jejich směrem.  

Další známou celebritou, na které se zaměřila smečka s objektivy, byla Zlata Adamovská. Přišla v hezkém kostýmku, v doprovodu  kamarádky, decentně zobala jednohubky a chovala se nenuceně.

Pak už jenom pro mě neznámé tváře, dusno, nuda a čekání, neboť  Kenzo si dal na čas. Ale abych mu nekřivdila, ještě jsem nebyla na jediné podobné akci, která by nezačala alespoň s hodinovým zpožděním.  To už ale patří k věci.

Konečně nás hostesky pozvaly do sálu s malým pódiem, kde stál pod bílým přehozem předmět, o který ten večer šlo. Přibaletila bílá labuť, kroužila, cupitala na špičkách a hosté se bavili, popíjeli, dozobávali jednohubky, zatímco ona srdceryvně umírala a v předsmrtném zápase strhla bílý přehoz a odhalila cvičící stroj, jehož design navrhl Kenzo.

Čilý, usměvavý Japončík konečně přicupital na pódium. V brokátových kalhotách a botách na vysokých podpatcích, aby byl větší, se pochlubil, že si cvičením udržuje kondici, a zase odcupital. K mému zklamání se žádná móda nekonala, protože už ji mistr pověsil na hřebík a věnuje se designu.

A kvůli tomu jsem tu tvrdla tři hodiny!

Ale co, viděla jsem alespoň na vlastní oči Kenza nebo Taťánu Kuchařovou, to se mi jen tak nepoštěstí.

Reklama