Plovoucí vinylová podlaha: Vyniká jednoduchou instalací

breno-seoclanek-vinylovapodlahanenijenjedna-shutterstock-4-1-.jpg

Zdroj fotografií: shutterstock

Vinylová plovoucí podlaha CLICK se instaluje snadno díky systému, kdy do sebe jednotlivé dílce jednoduše zapadají. Proto se do pokládky můžete pustit klidně sami. Nepotřebujete žádné lepidlo ani jiné spojovací prvky.

Výhody plovoucí vinylové podlahy

 • Snadná instalace – nepotřebujete žádné lepidlo ani speciální výbavu pro pokládku plovoucí vinylové podlahy. Jednotlivé díly do sebe snadno zapadnou.
 • Jednoduchá údržba – nečistoty stačí jenom smést nebo vysát a vytřít. Vody se tady, na rozdíl od dřevěných podlah, bát nemusíte. Také vás nečeká žádné pravidelné lakování. Skvrny z ní jdou odstranit snadno běžnými neagresivními čisticími prostředky.
 • Velký výběr dekorů – dokonale imituje různé druhy dřeva nebo betonu. Vinylová podlaha se designem přizpůsobí všem vašim požadavkům.
 • Hodí se do vysoce namáhaných bytových prostor – plovoucí vinylová podlaha si poradí s provozem v obývacím pokoji, v chodbě i kuchyni.
 • Jednoduchá výměna celé podlahy – rozhodně jednodušší než odstraňovat lepenou vinylovou podlahu. Relativně snadno totiž celou podlahu rozeberete.

64915e8d03600breno-seoclanek-vinylovapodlahanenijenjedna-shutterstock-3-1-.jpg

Nevýhody plovoucí vinylové podlahy

 • Nehodí se do vlhkého prostředí – plovoucí vinylová podlaha sice není na vodu háklivá tak jako dřevo nebo laminát, i přesto si vyžaduje jistou dávku obezřetnosti. Voda by na vinylu neměla stát několik hodin. Tomuto typu podlahy také neprospívá prostředí s relativní vlhkosti vzduchu nad 75 %.
 • Vyšší cena – oproti lepenému vinylu je plovoucí podlaha mírně dražší.
 • Výměna poškozené lamely je náročnější – pokud dojde k poškození lamely, musíte rozebrat celou podlahu až k zničenému dílci a pak ji zase složit.

Lepená vinylová podlaha: Je levnější
Pokud sáhnete po lepené vinylové podlaze, odmění vás výbornou stabilitou. Její pokládka vám ale zabere více času. Neobejdete se totiž bez kvalitního lepidla a dalšího příslušenství. Lepený vinyl se na podklad musí pevně přichytit a instalace podlahy je malinko složitější než v případě plovoucí podlahy.

Lepená vinylová podlaha vás ale naláká svou příznivou cenou.

Stejně jako plovoucí podlaha vyniká i lepený vinyl vysokou odolností vůči mechanickému poškození.

Údržba lepené vinylové podlahy je stejně nenáročná jako v případě plovoucí podlahy.

Nabízí také příjemný došlap, který nestudí a neklouže.

Výhody lepeného vinylu

 • Odolný vůči vlhkosti – můžete ji v klidu položit i do koupelny, dbejte však na správnou instalaci. Voda nesmí zatéct pod podlahu.
 • Vysoce stabilní – díky celoplošnému přilepení nehrozí žádné kroucení ani pohyb podlahy.
 • Bohatý výběr dekorů – lepený vinyl také dokonale imituje různé druhy materiálů jako dřevo či beton. Nemusíte se tedy ve svých nárocích na design nijak omezovat.
 • Nižší cena – lepený vinyl vás potěší příznivější cenovkou než plovoucí podlaha.
 • Jednoduchá výměna poškozené části – zde nehrozí rozebrání celé podlahy.

Nevýhody lepeného vinylu

 • Složitější pokládka – a to včetně přípravy podkladu. Tuto instalaci doporučujeme svěřit do rukou profesionálních podlahářů.
 • Složitější výměna celé podlahy – při výměně musíte odstranit také lepidlo, což je docela pracná záležitost.

64915ec5e9252breno-seoclanek-vinylovapodlahanenijenjedna-shutterstock-2-1-.jpg

Kam se vinylová podlaha hodí
Ať už sáhnete po lepeném vinylu nebo dáte přednost vinylové plovoucí podlaze, bez obav ji můžete položit téměř do jakékoli místnosti.

Vinyl se hodí i do namáhaným a více frekventovaných bytových místností. Parádu s ním uděláte v chodbě, ložnici, dětském pokoji, obýváku i kuchyni.

Při výběr vinylové podlahy do koupelny raději sáhněte po lepeném vinylu, který nabízí lepší odolnost vůči vlhkosti.

Pokud toužíte po vinylu v pracovně a chcete po podlaze jezdit kolečkovou židlí, pohlídejte si piktogramy u jednotlivých typů podlah. Většina vinylových podlah si poradí i s každodenním používáním kolečkové židle, aniž by se poškodila.

Vinylová podlaha vyladí každou místnost a díky bohatému výběru dekorů si interiér přizpůsobíte přesně podle svého stylu.

breno-seoclanek-vinylovapodlahanenijenjedna-shutterstock-1-1-.jpg

Reklama