Ani jsme se nenadáli a máme tady babí léto. Pro někoho nádherné období plné barev, vůní, zrání a hojnosti, pro jiného zas nesnesitelně dlouhá doba tlení, uvadání a marnosti. Ať už se přikláníte k jedněm, nebo k druhým, určitě se shodneme na tom, že podzimní čas v nás probouzí nostalgii a sentiment, zkrátka romantického ducha. A přesně takovou náladu ve mně vyvolávají šperky, které vám chci dnes představit.

Budou se přesně hodit k módnímu trendu, který se nazývá „budoár“ (těšte se na samostatný článek) a je jako stvořený pro ženy snící, ženy s duší děvčátek, ženy, které milují pohádky a výpravné historické filmy s překrásnými  kostýmy.

Filmové inspirace

A přesně takovou ženou musí být alenaprokop - autorka vintage šperků, které se právě filmy staly inspirací. Ať už to byly pohádkové horory Juraje Herze (kdo by neznal Deváté srdce, Morgianu) nebo romány z dekadentní společnosti zfilmované legendárním Luchinem Viscontim (Smrt v Benátkách, Soumrak bohů). Jste-li naladěny na stejnou notu, budou se vám šperky dokonale vystihující jejich atmosféru určitě líbit.

VINTAGE

Inspirace secesí

Elegantní křivka, filigránský detail, patina zašlého stříbra a lehce zastřené barvy. Autorka aalenka.

Vintage

Inspirace pohádková

Kolekce Old love - historicko-fantasy drátované šperky pojmenované po bohyních a hrdinkách z bájí či fantasy knih. Jemné a vznešené. Snoubí v sobě jemnost perel a květů s chladem a tvrdostí kovu stejně jako vládkyně elfí říše Galadriel. Autorka skleboun.

Vintage

Inspirace viktoriánskou módou

Romantickou, i když lehce ponurou módu viktoriánské éry, kdy byly v oblibě kameje a různé medailonky zavěšené na sametkách, připomínají tyto překrásné šperky od nicku lindusha.

Vintage

Více šperků najdete ZDE.

Foto: fler.cz

Jak se vám líbí autorské šperky ve vintage stylu? Nosila byste je? Nosíte? Nebo jsou na váš vkus moc dekorativní? Které šperky jsou vašemu srdci nejblíže?

Reklama