Radim (38) byl zvyklý mít kolem sebe spoustu přátel. Pořádal pro ně ve svém bytě party, a co chvíli se někdo prostě jen zastavil na kávu a kus řeči. Dveře se u něho doma netrhly. Ale jen do té doby, než začal žít s Marií. Dnes před všemi zamyká a nechává se zapírat.

„Je to tak a nejsem na to pyšný. Všechny návštěvy odmítám. Vymýšlím si různé báchorky, proč k nám domů zrovna nemohou. A když už někdo neohlášený u našich dveří zazvoní, děláme, že nejsme doma. Užírá mě to zaživa! A proč to všechno? Nic jiného mi nezbývá a může za to moje žena. Marie je totiž děsná bordelářka! rozčiluje se Radim.

Že je tak trochu nepořádnice, toho si všiml už před svatbou. V té době ale tahle její „vada na kráse“ nedosahovala takových rozměrů jako dnes. Po dvou letech manželství, kdy vychovávají ročního syna. „Jakmile se Ondra narodil, Marie na úklid rezignovala definitivně. Prý se chce plně věnovat jeho výchově a nic nezanedbat. Ale že těžce zanedbává domácnost, to je jí fuk. A tak je v bytě bordel jako v tanku! Kolikrát člověk ani nemůže najít židli, všechny jsou zavalené kupami nevyžehleného prádla. Umyté nádobí v myčce vždy spolehlivě počká, než ho uklidím já, a to našpiněné přirozeně okupuje linku. A to tak, že není kam položit ani hrnek s čajem! A tak bych mohl pokračovat dál,“ kroutí hlavou zklamaný manžel.

mess

Většinu z vás asi napadne, proč se Radim do úklidu nepustí sám. „Jasně, zkoušel jsem to zachránit. Ale vydrželo mi to jen pár dní. Večer po práci jsem byt dal v rámci možností do pořádku, ale den na to už tam byl zase binec. To vás každá snaha rychle přejde, když jste na to sami,“ stěžuje si Radim.

S manželkou kvůli tomu měli už nespočet rozepří, ale výsledek byl nulový. „Ona už je prostě taková a pochybuji, že se kdy změní. Stejně, jako já si nikdy nezvyknu na takový nepořádek. A bude mi dál trapně, až se zase budu před kamarády vymlouvat, proč k nám nesmí. Nikomu bych doma takovou ženu rozhodně nepřál!“ trpí Radim, který se snaží trávit v zaneřáděném bytě co nejméně času.

Čtěte také:

Reklama