VINOBUS.CZ.

Zorganizujete krásný výlet po Znojemsku, uspokojíte svého muže, své děti i sebe. Postačí k tomu vlézt do Vinobusu.

Každý den v 10 hodin, ve 13 hodin a v 16:30 odjíždí ze znojemského Masarykova náměstí Vinobus. Autobus, který projíždí Znojemskem, zastavuje ve vinařských obcích a dokonce dělá 15 minutovou pauzu u pěti vinařů, kde můžete v rámci jízdy ochutnat místní vína. A když se vám někde zalíbí, můžete z autobusu vystoupit a počkat až pojede další a v rámci jednoho jízdného se vrátit zpět do Znojma.

VINOBUS.CZ.

O celodenní zábavu máte postaráno.  Pokud jste cyklisté, můžete do autobusu přistoupit i cestou. Vinobus veze i přívěsný vozík pro kola. Cestou se od řidiče dozvíte, okolo čeho jedete, a pokud budete chtít, získáte i detailní informace o místních vinařstvích. Zejména těch, co se sdružili do uskupení VOC.

VINOBUS.CZ.

Vinobus jede po trase dlouhé 56 kilometrů, má 13 zastávek a můžete se zastavit v 19 vinařstvích, kde dbají na kvalitu a mají k ochutnání Vína originální certifikace (VOC)

Za celodenní možnost využití Vinobusu zaplatíte jen 130 Kč a pokud jedete jako rodina, máte slevu na 90 Kč za osobu.

VINOBUS.CZ.

Všechny informace, včetně jízdního řádu najdete zde: VINOBUS.CZ.

Ozkoušeli jsme to na vlastní kůži. Projeli celou trasou, nakoupili dobrá vína a za rozumné drobné jich mnoho ochutnali. Když si projdete web VINOBUS.CZ, najdete tam i k jednotlivým zastávkám popis, co v okolí můžete vidět. A že toho v Národním parku Podyjí je k vidění hodně. A hlavně víno mohou ochutnávat všichni, řidiče netřeba!

Tak hybaj do Znojma – a pijte s rozumem, ať ho nevidíte… však víte kolikrát…

O Znojmě jsme už také psali zde: