Pokud patříte mezi milovníky dobré zábavy a kvalitního pití, můžete ve dnech 12. a 13. září navštívit Znojemské vinobraní 2003. Dějištěm bude, jako každý rok, téměř celé centrum města.

První vinobraní se ve Znojmě uskutečnilo v roce 1966. Ústřední postavou se stal Jan Lucemburský a základem pro vznik originálního scénáře slavná minulost města, jeho historický vzhled a prastará vinařská tradice.

Původně bylo vinobraní velkolepou kostýmovou podívanou a slavností burčáku a vína. Dnes je rozšířeno o mnoho dalších doprovodných akcí z oblasti hudby, tance a jiné zábavy. Snad i proto se do Znojma každý rok sjíždějí desetitisíce lidí z celé republiky.

Letošní program bude rozdělen do dvou částí, které se časově i prostorově prolínají.

V pátek večer a v sobotu odpoledne se uskuteční slavnostní historický průvod, ve kterém můžete spatřit několik set postav v dobových kostýmech, koně a řadu dalších atrakcí. Nebude tu pochopitelně chybět královský manželský pár, Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna. Průvod zakončí slavnostní scéna na hlavním pódiu.

Ale zájem návštěvníků vinobraní se nesoustředí určitě jen na historický průvod. Velice oblíbené jsou také rytířské turnaje, historické tržiště s řemeslníky a prodejci a také vojenské ležení.

Celé Znojemské vinobraní doprovází bohatý kulturní program, vrcholící v sobotu večer velikým ohňostrojem.

Součástí vinobraní je každoročně také Jubilejní zemská výstava Znojemsko - zahrada Moravy a Hospodářská výstava.

V kostelech sv. Michala a sv. Mikuláše je na tyto dny připraven duchovní program.

Ceny vstupenek na letošní Znojemské vinobraní najdete na www.znojmocity.cz