Také patříte mezi ty, kteří si svou pohodu představí u sklenky dobrého vína? Pak máme pro vás mnoho výborných tipů – chceme vám představit moravskou kvalitu – značku Víno Valtice a skvělá vína, která pod ni spadají.  

Víno  pijeme téměř všichni, chutná nám, máme oblíbené značky, odrůdy, výrobce apod., ale ruku na srdce – málokdo z nás dokáže určit, které víno se hodí k tomu kterému jídlu či společenské situaci. Jste-li zvídaví a rádi se dozvíte něco nového, pak jste na správném místě.

 

Pojďte se seznámit s vynikajícími valtickými víny. Víno Valtice přináší na Váš stůl kvalitní odrůdová vína, ve kterých si najdete zalíbení při setkáních se svými blízkými nebo přáteli.

 

Víno se používalo jako rozpouštědlo při maceraci bylin, nebo přímo k léčení. Ještě v roce 1845 obsahoval oficiálně užívaný lékopis 200 druhů léčebných vín a do roku 1892 byly některé druhy vín na předpis a byly placeny jako lék pojišťovnou. 
 

Červené víno používáme běžně k posílení organizmu, k léčení střevních potíží, burčák je dobrý proti zácpě, sklenka suchého sektu osvěží, aperitiv zlepší chuť atd. Ochranný účinek látek zvaných polyfenoly se projevuje při pravidelném pití cca 1,5 dl vína denně. Toto množství vhodně doplňuje jednotlivé složky potravy, pomáhá při trávení, působí příznivě na krevní oběh, oddaluje stárnutí a zvyšuje životaschopnost. A Víno Valtice Vám nabízí 12 odrůdových vín! Máte z čeho vybírat…
 

 

 

 

Z jakých odrůd  si můžete vybrat? Jaká tato vína jsou?

Müller Thurgau

Velmi oblíbená odrůda, s jemnou muškátovou vůní a harmonickou chutí, s nižším obsahem kyselin. Můžeme ji doporučit k méně výrazným předkrmům, zeleninovým polévkám, rybám nebo k bílým měkkým sýrům.

 

Veltínské zelené

Jemné víno s ovocnou vůní, žlutozelenou barvou a svěží kyselinkou. Má lahodnou kořenitě mandlovou chuť. Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, sýrům, ale i k smaženým pokrmům.

 

Rulandské bílé

Plné víno zelenožluté barvy a květnaté vůně připomínající kvetoucí kosatec. Zráním získává až chlebnatou příchuť. Dokonale ladí ke kuřecím prsíčkům, k zeleninovým salátům, k sýrům a k mírně pikantním pokrmům.

 

Ryzlink rýnský

Vyniká svojí typickou vůní po lipovém květu a medu, zvýrazněnou kyselinkou a světle nazlátlou barvou. Říká se mu také Lipka. Jeho ušlechtilá vůně a plná harmonická chuť korunuje celkový požitek z vína. Příjemný společník vhodný pro posezení, ale též k rybím specialitám a tučnějším masitým jídlům.

 

Ryzlink vlašský

Vyniká jemnou odrůdovou vůní připomínající vlašské ořechy, květiny, čerstvé luční seno nebo zelená jablka. Nejlepší vlastnosti ryzlinku vlašského jsou umocněny kombinací s pokrmy z lehkého bílého masa, vepřovou pečení, zabijačkou či kachnou.

 

Tramín

Výrazně aromatické víno s příjemnou vůní připomínající vůni růží. Svou nezaměnitelnou kořenitou chutí zanechává dlouhý, příjemný dojem. Doporučujeme k různým úpravám drůbeže, také k husím a kachním játrům, těstovinám a sýrům s jemnou chutí. Podává se i jako aperitiv nebo na závěr k moučníkům.

 

Frankovka

Víno rubínově červené barvy, ve vůni připomínající jádra peckovin až čokolády, s charakteristickou tříslovinou, která připomíná chuť čerstvých hroznů. V Čechách je velmi oblíbená. Podávejte k tmavým masům, pečené huse a kachně, ke zvěřině, uzeným a plísňovým sýrům.

 

Svatovavřinecké

Oblíbené víno s příjemným buketem a lahodnou vůní připomínající sušené švestky nebo povidla. Typická odrůdová chuť s harmonickým poměrem tříslovin a kyselin. Hodí se ke zvěřině, guláši, uzenému masu, vhodně doplňuje výrazné úpravy vepřového, husy nebo kachny.

 

Modrý Portugal

Víno barvy jasně rubínové, jemné vůně, lahodné chuti, s nižším obsahem tříslovin i kyselin. Velmi příjemně pitelné víno, vhodné k pikantnějším úpravám krocana, kachny, husy nebo bažanta. Výborně uplatní své nevšední vlastnosti ve spojení s pokrmy ze zvěřiny.

 

Cabernet Sauvignon

Bohaté víno tmavě rubínové barvy, aromatické, až ohnivé, s typickou odrůdovou chutí připomínající černý rybíz. Vznešenost vyzrálého vína si zaslouží podávat jej k vybraným pokrmům z tmavého masa a zvěřiny, je velmi vhodné k tvrdým sýrům.

 

Zweigeltrebe

Odrůda vyšlechtěná ze Svatovavřineckého a Frankovky. Středně temně červené víno velmi příjemné harmonie s jemnou tříslovinkou a ovocnými tóny. Je vhodným společníkem k jemně kořeněným masům, k bažantovi, biftekům, těstovinám, ale i k tvrdým sýrům.

 

Rulandské modré

Charakteristická světle rubínová barva, jemně ovocná, až květinová vůně a plná sametová chuť jsou chloubou této stále více vyhledávané odrůdy. Vhodné k úpravám vepřového masa, zvěřiny i jiných tmavým mas, ale i k moučníkům a sladkým dezertům.

 

Jaká vína máte rádi vy? Dáváte přednost bílému, nebo červenému? Při jaké příležitosti jej pijete? Napište nám o tom!

 

Více o vašich oblíbených vínech se dozvíte na www.vinovaltice.cz

Reklama