Zaklít čarodějku se nevyplácí!

ca.jpgMladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem.

Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?


Ukázka z knihy:

Po té zprávě se jí rozbušilo srdce. Ani by ji nenapadlo, že v tom páchnoucím rybníčku, kde požírala můry a slimáky, jen aby se udržela naživu, strávila sedm zim. „Byla to kletba. Právě jsem se osvobodila.“ (…) „Měla trvat věčně.“ Stáhla obočí. „Jenomže někdo si ten lektvar neprozkoumal úplně důkladně. Nepočítal s tím, že když člověk pojídá bufotoxiny, účinky kouzla se tím postupně naruší.“

„Trvalá kletba?“ Grand-mère si dala ruku na srdce. „Dobrý bože, jsi si jistá?“

Elena hodila mokrý hadr do dřezu a posadila se ke kuchyňskému stolu. Poprvé za dlouhou dobu si připadala v bezpečí, proto začala popisovat své utrpení., včetně toho, jak si uchovala poslední zbytky zdravého rozumu a každý den spolkla jedovatou ropuší kůži a nevyvrhla ji zprátky ven, i když se ta kletba snažila vymazat všechny její lidské vzpomínky. Zatímco mluvila grand-mère připravovala prosté jídlo – chléb, sýr a víno.

„Tak ropucha?“ Grand-mère položila talíř před Elenu. (…) „Kdo něco takového mohl udělat?“

„Bastien. Kdo jiný?“

„Bastien?“ Starší žene spadla brada. „Ale vždyť jste se měli brát. Měli jste…“

LUANNE G. SMITHOVÁ

Autorka knihy Víno a čáry Luanne G. Smithová žije v Coloradu na úpatí úžasných Skalistých hor, kam ráda chodí na túry. Také si užívá zahradničení a večer i sklenku dobrého vína. Víno a čáry je její prvotina, která se velmi rychle stala bestsellerem Amazonu a Washington Post.

Knihu zakoupíte na GRADA.CZ
60828be7b9adbobrazek.png

Reklama