Čtenářka piškotek vložila svůj recept do vaření. Vinná klobása na víně (recept: Vinná klobása na víně). Vinná klobása? Co je to? Hned jsem jí musela napsat vzkazík a požádat i o objasnění, o jakou pochoutku jde.

A piškotek odepsala, že tam, kde bydlí, je vinná klobása normální, ovšem sezónní řeznický výrobek. A tak jsem si o té pochoutce zjistila podrobnosti.

Vinná klobása je speciální výrobek, určený především pro vánoční stůl. Odborníci o ní tvrdí, že si ji buď zamilujete (většinou opravdoví gurmáni), nebo byste se jí "ani nedotkli".
V tom případě ani nevíte, o co přicházíte.

V obchodě poznáte vinnou klobása na první pohled. Vypadá jako dlouhá bílá hadice a častěji se kupuje na metry než na váhu.
Základem masného polotovaru je vepřové a hovězí maso s přídavkem bílého vína, žemle, škrobu a solicí směsi. Výrobek není tepelně opracován, je tedy nutné, abyste ho před použitím upravili vařením, grilováním nebo smažením.
Není příliš vhodné klobásu nařezávat.
V syrovém stavu je vinná klobása mléčně bílá, ale v průběhu grilování ztmavne do nádherně, sytě zlaté až rezavé barvy. Navíc získá křupavou kůrčičku. 

Nejlepší kuchyňská úprava je, když ji stočíte do šneku, kterého před rozbalením zajistíte tak, že jej propíchnete do kříže špejlemi. Šneka obalíte v hladké mouce a usmažíte na tuku dozlatova. A vůně, která se začne šířit po vašem bytě vás jistě dostane. :-)

Recept na vinné klobásy
Suroviny
: 600 g telecí plece nebo ořezu, 800 g vepřové plece, mletý pepř, citrónová kůra, 1dl smetany, 5 cl bílého vína, sůl, tenká střeva
Postup: Čisté telecí a vepřové maso jemně umeleme, nejlépe dvakrát. Přidáme pepř, sůl, strouhanou citrónovou kůru a za postupného přidávání smetany dobře promícháme. Nakonec vmícháme víno a podle chuti dosolíme. Promíchanou směs plníme do tenkých šlemovaných střev. Konce zavážeme nití. Klobásy na sádle opékáme po obou stranách a pak zvolna dopečeme, nejlépe v troubě. Vhodnou přílohou je vždy strouhaný křen, hořčice a sterilovaná zelenina. Podáváme také s různě upravenými brambory k obědu nebo večeři.

Další recepty:
Bílá klobása se zelím a bramborem
Hrachový kotlík s vinnou klobásou
Domácí vinná klobása

Dobrou chuť přeje