To, že je sklenička vína denně lék, je asi známé, ale manžel si tuto větu přebral po svém a tím pádem se u nás vínem léčí téměř všechno.

Je to asi dva roky, co jsem manžela  poslala k doktorce, protože má stále ledové nohy a ruce. Moc se mu tam nechtělo, že to nic není, ale nakonec přece šel. Vrátil se celý rozjařený a už ode dveří hlásal, že si musí okamžitě dát sklenku vína. Nakonec z něj vypadlo, že mu doktorka zjistila  trošku nízký tlak a místo léků mu doporučila pití červeného vína. A tím dnem to u nás začalo.

Svařákem jsme začali léčit rýmu, ovšem podle manžela nestačí hrneček, ale nejméně tři, místo skleničky vína na ledové nohy se vypijí také nejméně dvě.

A protože je manžel opravdu velkým příznivcem tohoto „léku“, zřídil si ve sklepě malou vinárničku, kam se chodí „léčit“ kamarádi a sousedi. Jeden přijde vyléčit bolavé srdíčko, banda chlapů přijde z fotbalu léčit prohru, nebo naopak zapíjet výhru...

A jelikož bydlíme ve vinařské oblasti, opravdu o tento lék nemáme nouzi, akorát by mohl být na předpis:-))).

Máme doma tři druhy vína: krabicové je pouze na svařák, „obyčejná" lahvinka na menší oslavy a příležitosti a potom taky špičková vína, a ty jsou opravdu jen na velké příležitosti.
Už teď manžel básní o tom, jak se mu rozroste sbírka vín, neboť zanedlouho bude vinobraní  a s ním samozřejmě burčák...

kornoutek


Tak musím říci, že totok je hezký článek pro začátek. Já su s manželem zcela za jedno, ono sa tém pohárkem dá zahnat lecjaká choroba, a né že né! Jen sa divím, že si nepořídí aj nějaký sklípek, ono by se mu tam teho vešlo víc!

Reklama