Někdo ji miluje, někdo nesnáší - zaručený lék Vincentku s horkým mlékem. Čtenářka Ferdulka patří do té druhé skupiny lidí. Píše také například o cibulovém čaji...

Pojďte probrat Vincentku s mlékem: znáte? Chutná? Pomáhá vám? Čtenářka Ferdulka na ni má nepěkné vzpomínky z dětství...


Hezký páteční den!

Snad nejsilnější zážitek z mého dětství je asi Vincentka s horkým mlékem, půl na půl, odpornější věc asi neznám. Trpěla jsem na záněty hlasivek a tuhle „dobrotu“ mi mamka vařila 3x denně a ještě nade mnou vždycky stála a čekala,až to vypiju ,nesnáším ani teplé mléko, natož ho osolit Vincentkou. Pravdou je,že to asi zabíralo, to určitě ano,ale už jen ta vzpomínka mi není příjemná.

To jsem mnohem ochotněji pila cibulový čaj, který mi mamka také vařila,lipový čaj s nasbírané lípy byla lahůdka s medem a co tedy fungovalo také moc dobře a dalo se v pohodě vypít,byl čaj yzop s medem. Ten si kupuji doteď, resp.jsem si yzop začala i pěstovat doma na terase, protože opravdu funguje a hlasivky mě v zimě trápívají pravidelně doteď.

K Vincentce patřil ještě „olejový zábal“ na hrudník na noc,to bylo taky moje méně oblíbené léčení, natřít olejem, přes to igelit a plínku, ale prý to taky dobře fungovalo.

Tak hlavně hodně zdraví všem, ať nemusí na žádnou léčbu dojít.

Ferdulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 2. 2013: Léčivé fujtajbly

  • Znáte (a používáte) nějaký léčivý „fujtajbl“?
  • Jakou nepříjemnou, odpornou, nebo dokonce bolestivou léčebnou procedurou jste prošla?

Na téma o léčivých fujtajblech a nepříjemných léčbách pište své příspěvky formou zážitků a zkušeností na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 15. 2. 2013, 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Po skončení tématu se dozvíte, kterou z přispěvatelek odměníme pěkným dárkem: meruňkovým a třešňovým šamponem GARNIER KIDS.

garnier

Reklama