Od roku 2007 dováží do České republiky vína známého režiséra Francise Forda Coppoly společnost WINE4YOU, s. r. o., která je zároveň i jejich distributorem. Firma v současnosti zaměřuje své aktivity na firemní klientelu, vybraná gastronomická zařízení, specializované obchody s vínem a v neposlední řadě na milovníky kvalitního vína z řad privátní klientely.

 

Zákazníci si mohou vybírat z celkem 20 druhů bílých, červených a růžových vín v 5 výrobkových řadách. Všechna Coppolova vína se vyznačují kromě slavného jména také zajímavou ambaláží, poutavou historií vinařství a lahodnou chutí z rukou francouzských enologů.

 

Momentálně je možné si Coppolova vína koupit ve specializovaných obchodech nebo, při větším množství lahví, prostřednictvím internetového obchodu na stránkách www.wine4you.cz, kde je k dispozici také seznam prodejců a další informace o vinařství.

HISTORIE COPPOLOVA VINAŘSVÍ

                                                 

Jméno režiséra Francise Forda Coppoly není v poslední době spojené jen s filmy Kmotr, Apokalypsa aj., ale také s kvalitním vínem. Historie jeho vinařství sahá až do druhé poloviny 19. století, kdy se ho jistý námořní kapitán finského původu Gustav Niebaum rozhodl v kalifornské oblasti Napa Valley založit. Během velice krátké doby bylo jeho víno oceněno na mnoha mezinárodních výstavách. Díky tomu se mu povedlo vzbudit zájem u velkého počtu tehdejších zákazníků a jeho koníček se mu stal i dobrým zdrojem příjmů.

 

Po roce 1908 se však vinařství na několik let příliš nedařilo, scházelo mu kvalitní vedení a zkušenosti, které za ta léta Niebaum nabyl. Do sedmdesátých let 20. století společnost vystřídala několik vlastníků. V roce 1975 vinice koupil současný majitel, známý filmový režisér Francis Ford Coppola. Až po několika letech intenzivní práce se mu opět podařilo vzbudit o víno zájem nejen ve Spojených státech, ale po celém světě. Nyní se jeho vinice rozprostírají na ploše 850 ha v Kalifornii, především v oblasti Napa Valley, kde je pro pěstování vinné révy vhodné klima zaručující kvalitní úrodu. Právě tato část Kalifornie se v posledních letech stala vyhledávaným cílem turistů, kterých sem ročně zavítá více než 300 tisíc. Oblast je pro ně zajímavá nejen příjemným počasím, ale také možností degustace kvalitního vína.

INSPIRACE NA LÉTO – GRILOVÁNÍ S VÍNEM, KTERÉ MÁ PŘÍBĚH

 

K létu patří zahradní party a grilování. Bez této zábavy už si většina z nás teplé dny snad ani nedokáže představit. Letošní posezení s přáteli můžete oživit lahodným vínem, které ke grilovanému masu zkrátka patří. Hitem letošního léta a grilování je červené víno Francise Forda Coppoly, u nás známého jako režiséra filmů Kmotr, Apokalypsa, Vyvolávač deště aj. Grilovací party se tak rázem může změnit v party filmovou a ohnivou diskusi nad filmy u romanticky plápolajícího ohně.

 

Pro období letních měsíců připravila společnost WINE4YOU, s. r. o. pro milovníky vína speciální akci – při odběru 6 ks lahví vín, která jsou uvedena v tabulce níže, a jejich objednání na internetových stránkách www.wine4you.cz obdrží zákazník slevu ve výši 10 %. Více informací na webových stránkách společnosti.

 

CENÍK A POPIS VYBRANÝCH VÍN FRANCISE FORDA COPPOLY

 

Název vína

Popis vína

Cena za 1 lahev (včetně DPH, bez slevy 10 %)

Rosso Classic

Ročník 2005

Červené víno zrozené ze spojení Zinfandelu, Syrahu a Cabernetu, na patře je přizpůsobivé a bohaté s tóny zavařovaných jahod, švestek, koření a vanilky. Hodí se k těstovinám, pizze, vepřovému masu nebo jen tak k posezení s přáteli nebo rodinou.

340,- Kč

Syrah - Shiraz

Ročník 2005

Červené víno ovocné chuti, které se hodí k širokému spektru pokrmů, od grilované jehněčí kotlety až po šťavnatý hovězí steak. 

503,- Kč

Malbec

Ročník 2005

Červené víno nachové barvy, intenzivního aroma a výjimečné koncentrace chutí. V chuti najdeme červený a černý rybíz s příměsí minerality a kůže. Lehká živočišnost předurčuje tento Malbec ke kombinaci s hovězím steakem.

557,- Kč

Cabernet Savignon

Ročník 2005

Cabernet je víno syté barvy, intenzivním aroma lesních plodů a výjimečně plnou chuťí, která zůstává v ústech ještě dlouho po polknutí. Kompaktní a plné tělo z něj dělá víno, které vhodně doplní pečená červená masa.

557,- Kč

Merlot

Ročník 2005

Červené víno s výjimečnou koncentrací a jemnou chutí po čerstvích bobulovinách. Víno zrálo v sudech z francouzského dubu. Ve vůni pohladí malinové tóny s nádechem červených třešní a kávy.

557,- Kč

Zdroj: www.wine4you.cz

FILMOVÉ VÍNO NA KARLOVARSKÉM FILMOVÉM FETIVALU

 

Pokud se letos chystáte do Karlových Varů na filmový festival, máte jedinečnou příležitost potkat se s víny Francise Forda Coppoly. V hotelu Thermal bude po celý festival k dispozici tzv. Coppolův bar, v němž si budete moci víno filmového režiséra mezi jednotlivými filmovými snímky vychutnat, a zakusit tak netradiční kulturní a gurmánský zážitek.

Reklama