Hledáte kvalitní víno za rozumnou cenu? Nemáte čas vybírat předražená vína ve vinotékách a musíte si vystačit s nákupem v běžných obchodních řetězcích? Ochutnejte přívlastková vína řady Ludwig a Archivní sklep Ludwig společnosti Vinné sklepy Roztoky, která získala ocenění v některé z domácích nebo zahraničních soutěží.

ludwigMáme pro vás čtyři medailové tipy. Archivní sklep Modrý Portugal pozdní sběr 2009 se umístil v soutěži TOP77 nejlepších vín v Česku. Víno s jemnou tříslovinou se hodí pro „celovečerní pití". Exkluzivně v Lidlu za 119 korun. Za stejnou cenu získáte v Lidlu i Archivní sklep André pozdní sběr 2009 se stříbrnou medailí z Národní soutěže vín. Největším úspěchem je stříbrná medaile z mezinárodní výstavy v Paříži pro Ludwig André pozdní sběr barrique 2009 s exkluzivní korkovou etiketou, v řetězcích cena do 200,- Kč (např. HyperAlbert, Tesco, Billa).

Skvělou volbou na první jarní večery je Ludwig Rosé Collection - Rulandské modré výběr z hroznů 2009, jehož lahev ve spojení s etiketou získala ocenění Obal roku 2010. Svěží víno se šťavnatou kombinací kyselin a zbytkového cukru se hodí k lehčím těstovinám a salátům. Běžná cena cca 160 korun (např. Billa, Kaufland).

Základem úspěchu vín Archivní sklep a Ludwig je vysoká kvalita révy, jejíž hrozny dozrávají do přívlastkové kategorie. Na sběr kvalitní suroviny navazuje šetrné zpracování nejmodernějšími metodami, které dbá na kvalitu a odrůdovou čistotu. Mezi nabízenými víny všech řad LUDWIG si lze skutečně vybrat podle chuti. Najdete mezi nimi jak jakostní vína pro běžnou spotřebu - „LUDWIG Prime Line", tak i jakostní vína vyšší kvality - „LUDWIG Selection" či řadu „LUDWIG Culinary". Velmi oblíbená je také řada Archivní sklep, na trhu od roku 1994.

Výroba vína probíhá v jihomoravských Bořeticích pod slavnou Kraví Horou, kde stojí sklepy společnosti i samotná výrobna, která je vybavena špičkovou technologií včetně laboratoře pro kontrolu jakosti. Vinné sklepy Roztoky získaly certifikát International Food Standard úrovně Higher Level i Certifikát pro výrobu biovín.

Zakladatelem společnosti Vinné sklepy Roztoky je ing. Ludvík Šlancar, CSc., který je současně soudním znalcem v oboru vinařství. Ing. Šlancar je také moravským Komturem Evropského řádu rytířů vína se sídlem v Eisenstadtu. Evropský řád rytířů vína s heslem „Zbraně dolů, sklenky nahoru!“ se snaží sdružovat všechny národy prostřednictvím vzájemného poznáváním vína.

Více inspirace na lahodná vína najdete na stránkách www.vinnesklepy.cz

Reklama