Víno je neobyčejný nápoj, který dokáže pozvednout chuť každého pokrmu, udělat z běžné chvilky slavnostní moment či posloužit jako vyznání lásky. Po sklence vína saháme, pokud se chceme naladit na pohodový večer při svíčkách, lahev dobrého vína bereme na návštěvu, když chceme hostitele potěšit. Víno má zkrátka a dobře mezi nápoji naprosto výsadní postavení.

„Víno je pro mě životní filozofie. Když si tento jedinečný nápoj oblíbíte a naučíte se vnímat všemi smysly jeho jedinečnost, zůstanete mu věrni po celý život,“ říká sommeliérka Marie Mlynaříková. „Každé víno, které v nabídce e-shopu vinotéky Globus najdete, prošlo naší pečlivou ochutnávkou, při výběru prakticky nemůžete sáhnout vedle. Abyste si víno vychutnali, nechte se vést vašimi smysly, vnímejte rozvíjející se vůni, reakci chuťových pohárků při prvním doušku i to, jak funguje kombinace vína s pokrmem.“

Marie Mlynaříková

Právě párovaní vína s jídlem je jednou z disciplín, které se vyplatí věnovat pozornost. Spolu se sommelierkou e-shopu Vinotéka Globus jsme vybrali pět nápojů, díky kterým povýšíte vaše kulinářské výtvory do nebeských výšin.

vínoLabouré Gontard Crémant de Bourgogne Brut

Francie/Bourgogne

Šumivé víno s francouzským šarmem, které poslouží jako aperitiv, nebo skvěle doprovodí lehčí předkrmy. Bohaté perlení a jemná citrusová chuť jej předurčují k vychutnávání za slunných letních podvečerů. Oceněné bronzovou medailí v Grand test Wine&Degustation 7-8/2016.

Víno můžete zakoupit exkluzivně na www.vinoteka.globus.cz 0,75 l za 279 Kč. 

 

vínoJulian Reynolds Vinho Branco 2015

Portugalsko/Alentejano

Suché, bílé a přesto lahodně plné víno z Portugalska voní po lučním kvítí chutná po exotickém ovoci a meruňkách. Skvěle doprovodí například domácí mandlovou paštiku.

Víno můžete zakoupit exkluzivně na www.vinoteka.globus.cz 0,75 l za 449 Kč.

 

vínoJean Geiler Gewürztraminer Grand Cru 2014

Francie/Alsace

Tmavě zlatou barvu a hřejivost tohoto francouzského vína si zamilují milovníci těžších aromatických bílých vín. Ve sklence můžete cítit zralé ovoce. Skvěle se hodí k sýrům a asijské kuchyni.

Exkluzivně na www.vinoteka.globus.cz 0,75 l za 499 Kč.

 

vínoVinařství Dvořáček LTM Ryzlink rýnský 2014 pozdní sběr

Český republika

 Vyvážené víno s harmonickou kyselinou. Ideálně se hodí k drůbeži či říčním rybám, perfektně funguje se pstruhem. Víno můžete zakoupit exkluzivně na www.vinoteka.globus.cz 0,75 l za 219 Kč.

 

vínoChateau La Besage Grand Cuvée

Suché červené cuvée z Francie vyniká barvou zralých višní. Má plnou harmonickou chuť se sametovými taniny a ovocným nádechem. Skvěle doprovodí například hovězí plec na houbách. Víno můžete zakoupit exkluzivně na www.vinoteka.globus.cz 0,75 l za 139 Kč.

Reklama