Napadají vlasatou část hlavy, sají krev a způsobují podráždění a svědění. Vajíčka, kterým se říká hnidy, kladou těsně ke kůži. Drobný hmyz, který spouští lavinu problémů a nepříjemností. Vši.

Vši se obvykle vyskytují u dětí školního věku. V dětském kolektivu se jim daří nejlépe a mohou se rychle šířit. U dospělých nedochází k tak častému šíření, neboť nenavazují těsný kontakt jako děti.

V průběhu celé historie byla likvidace zapeklitým oříškem. V Egyptě tak používali směs datlí s moukou a často přistupovali k úplnému oholení hlavy. Není to tak dávno, kdy se těchto parazitů zbavovali za pomoci zábalů s petrolejem, s následným ostříháním na krátko. Petrolej sice vši hubí poměrně účinně, ale nese s sebou riziko silné reakce pokožky hlavy.

vsi

„Já nechci ostříhat vlásky!“ s počínajícím pláčem v hlase a s ručičkou v záplavě kudrnatých, dlouhých vlásků protestovala malá proti tomu, co právě slyšela. „Vyzkoušíme něco jiného, neboj,“ uklidnila ji maminka a tázavě pohlédla na prodavačku. „Opravdu nepomůže, když ji obarvím vlasy?!“ „Zkusit to můžete, ale co mi tady zákaznice svěřují, tak to nepomáhá. Vši jsou zkrátka velmi odolné a je velká potíž se jich zbavit.“

Naštěstí nemusíte takové ani jiné zmíněné praktiky podstupovat. Dnes existuje celá řada přípravků působících na bázi insekticidu nebo oleje. Jenže, jak se mezi nimi orientovat, vybrat přípravek, který bude účinný, ale zároveň šetrný k pokožce hlavy.


 

Barny´s Effective

Máme pro vás skvělý tip, který všechny tyto požadavky splňuje! Barny´s Effective je efektivní, šetrný a ještě k tomu je na našem trhu k dostání za velmi příznivou cenu.

Součástí balení je i hřeben „všiváček“ s dlouhými zuby.

Více informací najdete na stránkách www.barnys.cz.

Reklama