Možná jsem vás tímto titulkem trochu nadzdvihla, že tady už straším s podzimem, když  jaro je chladné a léto ještě nezačalo. Ale musím vás uklidnit. Z mé strany nejde ani o provokaci ani o zlomyslnost, naopak.

prehlidka

Až uvidíte fotky z módní přehlídky značky F&F, budete se možná na podzim docela těšit. A možná vám v těchto chladných dnech přijde nějaká inspirace, čím se ohřát, docela vhod. 

Zvu vás na velkolepou módní show, která se konala v Průmyslovém paláci v Praze. Mě naprosto nadchla, takže vám ještě za tepla musím sdělit své dojmy.

prehlidka

Bylo doslova narváno. Před vchodem stála dlouhá fronta, ve vestibulu se rozdávaly barevné koktejly a malé chuťovky. Se sklenkou v jedné ruce a chlebíčkem v druhé jste mohli korzovat a okukovat  modely pěkně zblízka. Byly spolu s velkoplošnými fotografiemi nainstalovány na figurínách jako malá ukázka toho, co nás bude čekat v sále.

prehlidka

Pokud jste dopili, dojedli a neměli mastné ruce, mohli jste si je i osahat a prozkoumat kvalitu materiálu i zpracování, ale to naštěstí nikdo nedělal.

Vestibul se začal vyprazdňovat a sál rychle plnit, takže honem zaujmout nějaké strategické místo, nastavit foťák a můžeme začít.

Černé lesklé molo se proměnilo v ulici někde v New Yorku po dešti, po které si to svižným krokem štrádovaly modelky v nádherných úpletových modelech. Volné žakárové svetry, doplněné legínami, hrubě pletené chomouty, šály a kamaše jako doplňky. Světlé přírodní barvy písku a kamene občas jako bonbonek osvěžily syté barvy.

Když jsme se zahřáli, následoval „nahatý“ kontrast v podobě pestře barevného prádla, předvedeného v efektní video projekci.

prádlo

Nevím proč, ale připomnělo mi to slavný francouzský film Piti Piti Pa.

prádlo

Největší blok přehlídky byl věnován společenské a elegantní městské módě. Od krásných jednoduše střižených plášťů převážně v barvě camel a červené, přes tříčtvrteční kabátky inspirované námořnictvem až po zlatý hřeb večera – půvabné koktejlky a dlouhé večerní šaty v černé a bílé.

prehlidka

Málokdy se stává, že bych si na konci přehlídky řekla, že se mi líbilo všechno. Tentokrát ano a už se těším, až tato kolekce přijde do obchodů, abych si mohla něco pořídit.

prehlidka

Jak se líbí tato podzimní kolekce vám, milé ženy-in?

Reklama