Těhotenství i následný porod a kojení, to vše je těžkou zkouškou vaší odolnosti. Jak si toto nejkrásnější, ale zároveň i nejnáročnější, období v životě ženy usnadnit a zároveň dopřát miminku to nejlepší? Máme pro vás pár tipů, které jistě oceníte.

lac1.jpgLactacyd Pharma s antibakteriální přísadou

O intimní partie je třeba pečovat, tím spíše v období těhotenství a po porodu. O posilování jejich přirozené obranyschopnosti se stará Lactacyd Pharma s antibakteriální přísadou. Obsahuje přírodní antibakteriální látky, které pomáhají potlačovat růst bakterií a zabraňují vzniku infekcí a nepříjemného zápachu. Copper usnate je přírodní antibakteriální látka získaná ze slunečnicového oleje, mnohostranně používaná jako kosmetická přísada s deodoračními vlastnostmi a podporující mikrobiální stabilitu. Tymián má zase povzbuzující, stimulující a harmonizující účinky, ale také antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Lactacyd Pharma s antibakteriální přísadou je speciálně vyvinut pro použití v těhotenství, v šestinedělí a při menstruaci. Lze jej použít i v situacích se zvýšeným rizikem, např. po sportování, plavání, při nošení těsného oblečení apod.

Plenky Pampers Active Baby-Dry

Zásoba dětský plenek není na škodu, naopak. Potřebovat je s sebou budete už při cestě do většiny porodnic. Pokud se rozhodnete bezstarostné používání těch jednorázových, pečlivě vybírejte. Čím více bude vaše miminko v suchu a pohodlí, tím více klidu a spánku si užijete i vy. Zkuste například nové zdokonalené plenky Pampers Active Baby-Dry. Díky 3 absorpčním kanálkům uvnitř plenky se miminka po ránu probouzejí stejně suchá jako večer, když jste je ukládaly do postýlky. Pružné boky zajistí ochranu před protečením přes noc a absorpční mikroperličky uzavřou moč, čímž pomáhají zabránit pronikání vlhkosti až po dobu 12 hodin. Rychleschnoucí vrstvy Fast Dry navíc odvádí vlhkost od pokožky dítěte a povrchová vrstva hebká jako bavlna zajišťuje, že je plenka naprosto pohodlná. Díky prodyšným materiálům je zajištěna cirkulace vzduchu, která pomáhá udržet dětskou pokožku chráněnou.

pamp1.jpg

Dětská mast PROPANTHEN 365 Baby

Jemná dětská pokožka vyžaduje adekvátní péči, zvláště pak na zadečku. Působí na ni nepříznivé vlivy jako jsou dráždivé látky moče, stolice a zvýšená vlhkost, takže se není co divit, že snadno zarudne. Dětská mast PROPANTHEN 365 Baby bez zbytečné parfemace je vysoce vhodná pro každodenní péči o citlivou dětskou pokožku pod plenkami. Zachovává pokožku neporušenou a zdravě hydratovanou. A co víc! Můžete ji také použít pro regeneraci kojením namáhaných prsních bradavek, nebo pro péči o citlivou a suchou pokožku dětí a dospělých se sklonem k popraskání.

pro.jpg

Pomocný D-panthenol pomáhá zvyšovat vlastní proces regenerace pokožky, zabraňovat ztrátám vody, hydratovat.

Oxid zinku se stahujícím účinkem posiluje přirozenou funkci pokožky, čímž ji pomáhá chránit před dráždivými látkami, které mohou být příčinami zánětlivých procesů.

GS Mamavit

Období těhotenství je pro organismus velkou zátěží a je třeba dbát na vyvážený jídelníček. Příchodem miminka na svět ale starosti se stravou nekončí. Ačkoliv se život novopečené maminky točí téměř výhradně kolem péče o miminko, právě množství a kvalita mateřského mléka, které je v prvních 6 měsících života jediným zdrojem živin velké většiny děťátek, závisí na tom, jakou stravu maminka přijímá. Co vám pomůže? Chcete-li mít jistotu, že svému miminku předáváte vše, co potřebuje pro správný vývoj, je vhodné sáhnout po vitaminových přípravcích určených speciálně pro těhotné a kojící maminky. Nejprodávanějším a dlouhodobě nejoblíbenějším přípravkem mezi maminkami i odborníky je GS Mamavit. Má kompletní a vyvážené složení vitaminů a minerálů vyvinuté ve spolupráci s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze Podolí s ohledem na nejnovější výživová doporučení pro těhotné a kojící ženy.

mama.jpg

Obsahuje optimální kombinaci všech podstatných látek a prvků v nejúčinnější formě. Zároveň respektuje stravovací zvyklosti těhotných a kojících žen v ČR Je bez barviv a konzervačních látek, takže bez chemie. Zároveň neobsahuje ani cukr, takže je vhodný i pro diabetičky.

Sunar gravimilk

Když se řekne Sunar, jistě si ihned představíte výživu pro miminko. Máte pravdu, ale k dostání je už i unikátní nápoj Sunar gravimilk s vylepšenou recepturou výhradně pro maminky! Jako jediný na trhu je určen pro všechny tři fáze mateřství, kterými jsou příprava na početí, těhotenství a doba kojení. Právě v těchto obdobích je více než kdy jindy důležité, aby žena byla v psychické i fyzické pohodě a měla pravidelný přísun vitaminů, minerálních látek a dalších potřebných živin.

sun1.jpg

Inovovaný Sunar gravimilk obsahuje jód, který je potřeba pro optimální činnost nervové soustavy, železo, jež přispívá k rozvoji poznávacích funkcí dítěte, a kyselinu listovou, která působí příznivě na krvetvorbu a růst zárodečných tkání během těhotenství, a její příjem ve zvýšeném množství je tak velmi žádoucí. Zároveň obsahuje vitaminy B2 a C, DHA omega-3 mastné kyseliny ani mléčný tuk, který nápoji propůjčuje přirozenou, jemnou mléčnou chuť.

Je k dostání ve třech lahodných příchutích - vanilka, čokoláda a malina.