Při nástupu do první třídy má na volbu psací pomůcky největší vliv učitel a rodič. Mezi nejdůležitější aspekty pro výběr prvního pera se řadí správná hmotnost, šířka stopy a tloušťka pera v místě držení, ale i ergonomický úchop.

5b73dd07ca6deobrazek.png

  • Ergonomický úchop intuitivně navádí, aby dítě pero drželo správně. Ruka tak zůstává lehká a uvolněná a dítě může psát bez únavy a v krajním případě i bolesti ruky.
  • Šířku stopy volíme také silnější. Budou hezky vidět všechny kličky a dítě nebude mít potřebu na pero tlačit.
  • Tloušťku pera volíme spíše silnější, aby se pohodlně vešlo do ruky a dítě zbytečně při psaní netisklo prsty příliš silně k sobě.
  • Hmotnost pera rozhoduje, jak rychle se ruka unaví. Nejkrásnější výtvory v písance vzniknou, když je ruka uvolněná a lehká, proto je dobré prvňáčkům dopřát pero co možná nejlehčí.
  • Opravitelnost, tedy možnost napsaný text vygumovat, je nejlepší konzultovat s učitelem. Vygumovat chybu je fajn, sešit tak není plný škrtanců. Na druhou stranu, pokud má dítko nějaký problém s učením nebo se psaním, není možné písmo, resp. chyby analyzovat.
  • Výměna náplní prvňáka naučí ekologickým zásadám a hospodaření s penězi. Pokud si dítě už na nějaké pero zvyklo, proč mu ho brát.

Jednoznačným hitem a fenoménem posledních 10 let mezi školáky jsou gumovací pera FriXion. Napsaný text lze vygumovat a znovu přepsat na stejném místě tolikrát, kolikrát chcete. Už žádné zmizíky, žádná další pera na přepisování.

Foto: Pilot

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama