Hezký den.

Je spousta míst, která bych ráda navštívila, viděla na vlastní oči, ochutnala na vlastní kůži, dotkla se. Na všechna asi nezavítám :-), ale na některá možná ano. Zmíním alespoň jedno z nich.

Strašně moc mě láká Praha, už hodně dlouho. Nebudete tomu věřit, ale v Praze jsem byla jednou jedinkrát - na okamžik, když jsem jí projížděla. Samozřejmě, není mi neznámá. Znám ji z knih, fotografií, z netu.. Ale to není ono. Poznat ji zblízka..

Takže, ne den dva, ale dovolená v Praze. Galerie a muzea, Národní knihovna, Vyšehrad, Vltava a její mosty, starý židovský hřbitov... procházky uličkami a místy, která pamatují staletí. Za rozbřesku, nebo při večerním stmívání. Noční Praha, tajemná a plná kouzla... Nejde vyjmenovávat všechno, je toho moc a zároveň jen zlomek toho, jak Prahu znají lidé, kteří v ní prožili celý život, nebo aspoň jeho velký kus. Ale, určitě by to bylo hezké. A určitě bych se ráda do Prahy vracela, poznávat další a další její zákoutí, podoby a krásy.

elfos


Ano ano,
ať se vám to zdá a nebo ne, Praha skutečně patří mezi nejkrásnější města na světě a navíc má i přes ty miliony turistů stále neskutečnou atmosféru (když tedy víte, kam máte zajít). Za dovolenou rozhodně stojí, ale více než parné léto bych doporučil jaro nebo naopak podzim. Ten je v Praze snad nejkrásnější...

Kam chcete na dovolenou vyrazit vy? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama