Podle jejich doporučení je to geniální a alternativní zdroj srovnatelný s běžně prodávanými mastičkami, obsahujícími kortizon (protistresový hormon)! A navíc je bez vedlejších účinků.
5d6e675b73278obrazek.png

Rozhodně si vilín virginský hodlám zasadit na zahradě, jeho vlastnosti a dary jsem našla v podstatě „náhodou“. Ovšem kdybych v současnosti náhodou dostala od někoho povolení vzít si pár listů k nasušení, určitě bych se podle starých receptů pokusila vytvořit si čaj, pleťovou vodu i gel, který je právě bylinkáři oslavován - uklidňuje, ošetřuje a chladí problematickou pokožku.

Vilín virginský má podle dávných pramenů i své druhé prastaré jméno známé mezi bylinkáři, a tím je čarodějnická láska. Jak již jeho obecné jméno samo napovídá, je původem rostlinou severoamerických Indiánů, kteří jej ve své přírodní moudrosti považovali a uctívali jako drahocenný dar matky Země. Jako jeden strom z mála kvete v říjnu, a jeho květy dokážou odolat i mrazům pod 10 stupňů Celsia.

Z pohledu fyzického léčí přírodní síla vilínu nespecifická průjmová onemocnění, akutní i chronické zánětlivé kožní nemoci, především pak ekzémy a mírné až střední formy neurodermatitidy s neustupujícím mučivým svěděním, kožní mykózy, u dospělých lupénku a zánětlivé vyrážky u dětí.

Tuto léčivku lze použít u těžších případů onemocnění kůže, jako jsou např. abscesy, bércové vředy - stařeckou pokožku, svědění a záněty dutiny ústní a hrtanu.
5d6e67bd2b943obrazek.png

Vilín je taktéž možné použít i při potížích intimního charakteru, jako jsou záněty v oblasti genitálií nebo ekzémy v oblasti konečníku, ošetření nástřihu hráze po porodu, problémy s hemoroidy a další.

Přípravky z vilínu virginského jsou vynikající v péči o suchou a rozpraskanou či vrásčitou pokožku, jakož i při péči o pokožku miminek.

5d6e67d5917b9obrazek.pngOdborné pojednání o vilínu mě, člověka, jenž má tak rád všelijaká vzletná a tajemná poselství, doslova upoutala. Podle lékařských výzkumů, řešících zevní aplikaci vilínových přípravků, je zdůrazňována především vynikající snášenlivost kůže a pozitivní účinky v oblasti dermatologie, za něž vděčíme právě uvedeným skupinám obsahovaných látek (polyfenolické sloučeniny / třísloviny a flavonoidy). S nimi jdou ruku v ruce ještě éterické oleje, které ničí choroboplodné zárodky, a organické kyseliny, které fungují jako antioxidační činidlo a krom toho zmírňují záněty. Třísloviny utěsňují membrány buněk pokožky a sliznice, čímž stěžují vstup toxickým látkám i bakteriím a virům, původcům různých chorob. Navíc omezují růst nebezpečných mikroorganismů a zvyšují průchodnost jemných krevních vlásečnic.

Vilín je prostě podle mě i podle poznatků dávných přírodních kultur, léčitelů, bylinkářů a v dnešní době i vědců a lékařů úžasným zdrojem, jenž dokáže léčit i zastoupit funkci stresových hormonů, které do sebe mnozí z nás vpravují pouze chemickou cestou, která však má i své negativní dopady.

Pokud se mi podaří najít a nasušit listy (a pokud mi to keř a jeho majitel dovolí), určitě se pokusím jeho kouzlo a sílu využít při výrobě něčeho prospěšného, minimálně za pár let bude zajímavý čaj pro koupele či omývání stařecké pokožky…

Zdroj fotografií:www.shutterstock.com

Čtěte také: 

Reklama