Je to neuvěřitelné, ale u nás to funguje už 8 let! Manželova dcera k nám jezdí ob 14 dní na víkend, k tomu prázdniny, dovolené, když maminka zrovna holčičku nepotřebuje, prostě jak to jen jde. Táta ji strašně miluje, ale zároveň dokáže brát jako vlastní i moji dceru, k tomu jsme holkám pořídili ještě sestřičku. Takže máme tři sestry 14, 15 a 6 let a je to bezva.

Od začátku jsme holky směrovali k nějakému společnému zájmu, který nakonec vyústil do vrcholového sportu, což je ale jiná kapitola. Vlastně nevím, jak jsme toho docílili, občas to bylo taky na blázinec, ale holky jsou jako vlastní sestry. Možná jsme je od začátku brali ne jako ,,moje" a ,,tvoje" dítě, ale ,,naše" děti a měřilo se stejným dílem. Samozřejmě je to nesnesitelná a uječená banda potenciálních čarodějnic, ale jsou bezva.

Nejlepším důkazem toho, že nám to klape, je asi to, že velké holky s námi CHTĚJÍ trávit víkendy a dovolené a probírají s námi svoje problémy. Jediný smutný okamžik nastává, když třeba po společných horách musí manželova dcera k mamince, se kterou její vztah bohužel tak trochu vázne. Ale snažíme se ji přesvědčit, že to s ní máma taky myslí dobře, i když my třeba máme na některé věci úplně jiné názory. Asi nemá smysl před dítětem toho druhého rodiče očerňovat, protože svůj názor si musí utvořit samo a nikdo nemá právo mu ho brát. A pokud má partner z předchozího vztahu dítě, je v tom malém tvorovi i kus jeho samého. Ten kus je třeba najít a nehledat ,,strašlivé" vlastnosti toho ,,bývalého". Někdy je to bitva, ale vítězit by v ní mělo vzájemné pochopení, tolerance a vzájemná láska!

Gratulujeme k tak bezvadnému vztahu. Píďalce jablečné zasíláme dárek od redakce. 

Pište mi na e-mail meryl@zena-in.cz vaše zkušenosti s víkendovými dětmi. Podělte se s ostatními čtenářkami se svými radostmi, starostmi, vzpomínkami. Dáváte své dítě bývalému partnerovi? Byli jste sami ve svém dětsví víkendové dítě? Jak jste tuto skutečnost snášeli? Všechny vaše příběhy, rady a zkušenosti jsou vítány. Děkujeme!

 

Reklama