Dnes pokračujeme v našem tématu "Víkendové děti". Příběh čtenářky, která si přála zůstat v anonymitě, dokazuje, že se někdy i přes veškerou snahu nepodaří vytvořit a udržet hezké vztahy mezi novými partnery a dětmi z předešlého manželství. 

"Blíží  se víkend a s ním myšlenka na to, že k nám přijde Břéťa – syn mého přítele. S mým přítelem žijeme společně rok a zhruba rok před tím jsme se navštěvovali. Během prvního roku, kdy ke mně docházel, postupně brával svého syna k nám. Já mám dva kluky, je jim 18 a 8 let.

Děti mám ráda, a tak jsem se snažila, aby se i Břéťa cítil s námi dobře. Povídali jsme si, přišel se i přitulit a také pohlazení nebylo žádnou výjimkou. Je mu 13 let a je „veliký“ - má 82 kg, je ve znamení Berana a i se tak skutečně chová. Tvrdohlavý a neústupný ve svých postojích a názorech a jeho „to neumím“ – na to, že si má ohřát párky na kamnech nebo zamést chodbu, mě vyvádělo z míry, někdy to bylo velice těžké, ale i tak jsem ho brala jako svého.

Moji kluci jsou samostatní a dobře vychovaní, i když jsem s nimi byla 5 let sama a nad Břéťovo chováním často kroutili hlavou. Kluci ho moc rádi nemají, protože jim neustále dokazuje, jak je „chytrý“ a vynucuje si pozornost - především staršího syna, kterému to zrovna není vhod, má rád svůj klid ... a na mladšího neustále žárlí a odstrkuje ho od nás (mě a mého přítele), což by se dalo pochopit, ale malému to je líto, a tak začaly vznikat mezi kluky třenice. Došlo to až tak daleko, že dnes klidně řekne malému, že ho nesnáší, ačkoliv jsme se mu snažili vysvětlit, že je máme rádi všechny stejně, je „podporován“ svou matkou a znepříjemňuje nám čím dál tím více život.

Zhruba před půl rokem ale přišla rána, která můj vztah k němu naprosto změnila. Po víkendu stráveném u nás v relativní pohodě nám zavolala jeho matka, jak se to k němu chováme, že u nás nedostal ani najíst a že ho můj starší syn zbil a že je samá modřina a můj mladší syn, že je akorát rozmazlený fracek, který si na něj dovoluje, a že se mu jeho otec o víkendu nevěnuje. Studená sprcha!!!!

Břéťa k nám dochází mimo víkendy i každý čtvrtek, a tak jsme čekali, až přijde, a sedli jsme si celá rodina, že si to vysvětlíme. Břéťa vše popřel, modřiny měl z pátečního tělocviku a najíst u nás samozřejmě dostal. Bylo mi zle z jeho lhaní. Starší syn řekl, že od něj dostal facku, že byl drzý a nadával mu, což Břéťa přiznal, nejvíce jídla z celé rodina sní právě Břéťa, taky je ho kus. Když jsem se ho zeptala, proč mámě lže, neodpověděl, jen se na mě koukal pohledem, co po něm pořád chci. Po půl hodinovém rozhovoru se ho jeho otec zeptal, co jsme si řekli, a on odpověděl, že neví, a to byla poslední tečka.
Ve mně se něco zlomilo a já od této chvíle už nedokážu být na něj milá a laskavá, jak jsem bývala dříve. Na víkendy s ním se netěším a bojím se, co bude, co si na nás zase vymyslí, co řekne své matce a ta udělá zase dusno u nás. Už mockrát jsem se ptala sama sebe, proč lže? Nám i mámě. Proč, když se měl s námi dobře? A taky se ptám sebe, proč mu neumím odpustit a vidím čím dál více jeho hrozné chování a finanční využívání táty, nic jiného po něm nechce než jen peníze. A mně je z toho všeho smutno na duši."

Příští pondělí budeme v tomto tématu pokračovat. Dozvíte se, jak se dá zvládnout tzv. střídavá péče.

Své zkušenosti s problematikou "víkendových dětí" mi můžete stále posílat na e-mail meryl@zena-in.cz. Za všechny Vaše názory, podněty a příběhy děkuji.

V průběhu dnešního dne si budete moci přečíst i další vaše příběhy na toto téma. Čeká na vás vyprávění ženy, která si s dětmi svého partnera rozumí, a všichni společně tvoří bezvadnou partu. 

Sledujte Žena-in.cz.

Reklama