„Hlavně, že máš střechu nad hlavou,“ říkávala občas moje babička. A měla pravdu. Jako světem otřískaný čundrák sice miluju, když je mou střechou šumící listí nebo hvězdná obloha, ale když už třetí den lije jako z konve, vlhkost se zadírá až do kostí a prokřehlými prsty si ani nezašněruju kanady, jsem vděčná i za polorozpadlý krmelec. Natožpak za prostorný převis, pod kterým si můžu rozdělat oheň a v hřejivém světle plamenů pozorovat, jak po stěnách tančí stíny. U nohou se mi vyhřívá utahaný pes, houkání vlaku zní trochu jako teskné volání vlčí smečky a někde hluboko v kručícím žaludku cítím spřízněnost s našimi pradávnými předky... A moc dobře chápu, proč se rozhodli nespokojit se s tím, že vždycky včas najdou vhodný převis nebo jeskyni a že jim do stanu nebude zatékat, a začali si budovat nějakou tu střechu nad hlavou…

Tak vznikla architektura – napůl věda, napůl umění, obor starší než egyptské pyramidy, a přece stále živý. Od nejstarších zemnic a polozemnic, přes vznešené paláce Egypta, Asýrie, nebo Sumeru k pyšnému prstu Eiffelovky a japonským mrakodrapům, od památné Babylónské věže, přes nedobytné hradby francouzských kastelů až k šedi socialistických sídlišť, to všechno je architektura, dílo lidských rukou.

Moderní architekturu považují někteří za krásnou, jiní ji jednoznačně odmítají. Ať tak či tak, měli bychom se v ní alespoň základně orientovat. Proto jsem pro Vás připravila specifickou víkendovou soutěž – lov na moderního architekta.

Bioaktivní Glandin 25, skvělý prostředek pro organismus zmožený alkoholem, ale i při menstruačních potížích nebo třeba pro hyperaktivní děti vyhraje ta z Vás, která nejméně šestkrát uloví (klikne) na obrázek netradičního architektonického řešení okna, který bude několikrát k nalezení v článcích (ne v novinkách) tohoto týdne od pátku od 15:00 do pondělí do 8:00. Obrázek po kliknutí zmizí a musíte hledat další v jiném článku!

V průběhu pondělí se dozvíte jméno vítězky.

Zároveň mi musíte sem (klikni) napsat celé jméno architekta, jehož dílem okno je.

Kontrolní stránka, abyste věděly, kolik jste už obrázků „ulovily“ je zde (klikni).

Hodně štěstí!

P.S.: Soutěž zkouší naše programátorka poprvé, tak kdyby něco nešlo, napište nám o tom prosím na redakce@zena-in.cz. Děkujeme za pochopení. 


Vzhledem k tomu, že se soutěž nepodařilo nastartovat, vkládáme obrázek sem pod článek. Vaším úkolem zůstává pouze poznat architekta :-).

Reklama