Milé ženy-in,

tak jako každý pátek, i dnes jsem si pro vás připravila něco na víkend, vedena upřímnou snahou, abyste se o volných dnech náhodou neunudily k smrti. :-)))

Určitě vás nepřekvapí, že to tentokrát budou samé příklady, rébusy a hádanky.

A první úkol je tenhle:

 

Na zeleném beskydském kopci pásl pastýř ovce. Kolemjdoucí turista ho chvíli okukoval a pak se bodře zeptal: „A otče, moclipak těch oveček vlastně máte?" To ovšem netušil, že ošuntělý venkovan je ve skutečnosti středoškolský profesor z Brna, který se na samotu uchýlil, aby si spravil nervy zničené z dvacetiletého působení ve školství. Pobavilo ho, že s ním Pražák mluví jako s mentálně retardovaným, a tak s gustem odpověděl: Je jich méně než 500. Kdybych je postavil do dvojřadu, čtyřřadu, pětiřadu a šestiřadu, zůstala by mi vždy jedna ovce. Jestliže je postavím do sedmiřadu, bude jich přesně."
Když se turistovi podařilo zavřít pusu, rozhodl se výzvu přijmout a nenechat se zahanbit. Usedl na blízký kámen, vytáhl tužku a na sáček od svačiny začal hbitě počítat. Za chvíli měl výsledek.
A já chci vědět totéž: Kolik měl pastýř ovcí??

 

Pokud vyluštíte tuto hádanku, máte splněno", můžete ji vepsat do TOHOTO OKNA a odcválat na chatu. Ovšem pozor! Není to jediná možnost! Pokud chcete své šance na výhru zvýšit, můžete vyluštit ještě další čtyři rébusy, které se v článcích na hlavní straně budou objevovat během víkendu. Ty nejsou povinné, do slosování budete zařazena už na základě ovcí. Pokud ovšem vyluštíte dva rébusy, bude se vaše jméno při losování počítat dvakrát, pokud tři, třikrát... a pokud odešlete všech pět správných řešení,

 budeme vás počítat jako pět osob, čímž se naděje na výhru pochopitelně podstatně zvýší.

 

Druhý až pátý rébus se budou v článcích objevovat postupně, nikdy ne najednou. Budou tam viset " vždycky dvě hodiny, pak zmizí. Soutěž začíná právě teď, možnost hlasování skončí v pondělí v 8.00 ráno. Upozorňuji, že okno se otevře jako vždy jen jednou, takže pokud máte v úmyslu lovit" další otázky, nechte si vložení výsledků až na konec!

 
A o co se hraje tentokrát? Na vítězku čeká balíček vlasové péče od Gliss Kur.
Přeji příjemné luštění a počítání! :-)
Reklama