Deštivé počasí, vlhko a teplo přispívá k množení potvor slimákovitých, pro většinu lidí odporných a hlavně podobně ničivých jako byli pro komouše mandelinky bramborové.

Moje kamarádka Míša měla o víkendu stejně zoufalou náladu jako já. Její vzkaz na FB stránce s fotkou mě připomenul stejnou reakci a náladu, kterou jsem měla v neděli, když na chvíli přestalo pršet a já šla obhlídnout zahrádku na chatě.

Míša na svém profilu FB:

První den prijdu rano k zahonu a kytka nikde. Druhy den prijdu rano k zahonu a dalsi kytka v pr..... A treti den prijdu k zahonu uz vecer a na kytce tohle!!! Na internetu stoji, ze mam koupit pivo a oni se v nem utopi. Nebo kachnu, ze je pozere. Ja vam dam pivo, ja vam dam kachnicku, debilove, na Mars poletite! Jak muzou za noc sezrat celou kytku??

Slimáčí pohroma

Já: Marně hledám ty malé pučící lístečky od tři Jiřin, ke kterým jsem zapíchla tyčky. Mám je u plotu, aby svou velikostí hezky dotvořily nejvyšší hradbu záhonu. No a kde jsou ty lístečky? Povyrostly? Marně je hledám a nejsou nikde!!! Prostě je sežrali slimáci, stejně jako malé pučící cynie, které mám tak ráda. A půlka stromkové lilie je taky tak ožraná, že se nevzpanatuje. Z toho ubohýho pahýlku už nebude nic, zhola nic. I když dám nějakou nástrahu, nepokryju celou plochu záhonů a ty mrchy stejně na své hody přilezou. Navíc, jak je mokro, jsou jich stovky možní tísce... ach jo, co mi z těch sazenic zbude?

Ach jo, máte taky takový vztek?


Jak na slimáky- vaše i naše rady:

Meloun a pivo

Sušit, solit, škodit

Reklama