vepřo knedlo zelo

Tradiční a velice oblíbené jídlo se dělá v každé rodině trochu jinak. Jak ho děláte vy? Máte raději bílé nebo červené zelí? Knedlík připravujte bramborový nebo houskový? Připravte si s námi sváteční a voňavé jídlo.

Snad těžko bychom našli v tradiční české kuchyni známější jídlo než je vepřo-knedlo-zelo. V nejobvyklejší variantě se podává pečené vepřové maso, nejčastěji karé v kombinaci například s vepřovou krkovicí či pleckem. Přílohou bývá houskový knedlík a bílé zelí.

Podle nejrůznějších krajových zvyklostí a osobních zkušeností v každé kuchyni se může i složení tohoto tradičního pokrmu lišit. Záleží jen na vás jak moc tučné či naopak dietní si připravíte maso a jestli třeba vepřové nahradíte pečenou husou či kachnou.

Stejně tak se dá obměňovat příloha. Můžete vyzkoušet více variant domácích houskových knedlíků, vyměnit je za knedlík bramborový nebo vařené brambory. S experimenty to nepřehánějte. Těstoviny nebo rýže se k tomuto jídlu opravdu nehodí :-) Překvapilo mě však zjištění, že není úplně neobvyklé podávat jako přílohu malé bramboráčky. I když jsem tuhle variantu sama nevyzkoušela, určitě někdy vyzkouším.

S přípravou zelí si můžete také pohrát a střídat hlávkové zelí červené i bílé. Výborné je připravit přílohu z dušené hlávkové kapusty nebo vyzkoušet méně tradiční kedlubnové zelí. To dělávala moje babička a chutnalo vždycky celé rodině.

Vepřové výpečky

  • 500 g vepřového bůčku
  • 500 g plecka nebo krkovičky
  • sůl a pepř
  • kmín
  • 4 cibule

Maso nakrájejte na větší kostky, osolte, opepřete a okmínujte. Cibuli nakrájejte na půlkolečka. Vše dejte do pekáče, do trouby, na 160 °C. Pečte doměkka. Další variantou je použití pečící pánve ETA Pečenka. Všechny suroviny dejte do ní a zapněte. Pečte doměkka.

bramborový knedlík

K výborným výpečkům můžete připravit třeba bramborový knedlík. Mě se ten nejlepší povedl podle krásné a mé nejoblíbenější kuchařské knihy Kuchařka pro dceru.

Bramborové knedlíky podle Florentýny

  • 500 g brambor (varný typ A)
  • 220 g dětské krupičky
  • 1/2 vajíčka
  • 1 lžička soli

Vejce vyklepněte do misky a rozšlehejte. Rozdělte na polovinu.

Brambory uvařte ve slupce doměkka. Bude to trvat asi půl hodiny. Oloupejte a prolisujte lisem na brambory.

bramborový knedlík

Do horkých, prolisovaných brambor dejte krupici, sůl a vejce. Vypracujte těsto, které nebude příliš lepit. Vytvarujte 2 válečky, ideálně na pracovní ploše vysypané krupicí. Dejte vařit do osolené vody, rovných 20 minut.

Dávejte pozor, aby se knedlík nepřilepil ke dnu.

A zelí? Vyzkoušejte některý z našich tipů!

kachna se zelím

domácí noky

kachní prsíčka se zelím

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama