Londýn je přesně tím evropským místem, které si musí zamilovat každý. Je plný dokonalé architektury, zajímavé historie, velkých parků, vynikajících restaurací a bister, módních obchodů, které nám často tak chybí, stylu, rozdílností, galerií, muzeí... Doplnit si může každý po svém. Londýn je perfektní místo pro rodinu, zamilovanou dvojici, nebo partu kamarádek. Londýn baví a vracet se sem stojí za to!
5ac612d1aa4a5obrazek.jpg

Z Prahy nebo Pardubic

Letenky do Londýna pořídíte doslova za hubičku. Pokud si na to dáte čas, vložíte do hledání trochu energie, tak si s některou z nízkonákladových společností můžete pořídit letenku klidně za pár stovek. Hledejte třeba na www.kiwi.com, www.letuska.cz nebo třeba skyscanner.cz. A pokud chcete zkusit odlet z jiného města, Pardubice jsou teď na tyto krátké lety jako dělané.

Doprava po Londýně bez stresu

5ac613a8320a2obrazek.jpgO londýnské dopravě kolují strašidelné zvěsti – že se tam ztratíte hned po výstupu z letadla, že jsou metra natolik komplikovaná, že to zabere hodiny studování jednotlivých linek... A víte, co? Není tomu tak. Chce to jen trochu pozornosti a chytrou aplikaci, která vás dovede bez stresu z bodu A do bodu B. Takže, do svých chytrých telefonů stahujte „appku“ Citymapper. Ta vás bude provázet nejen po Londýně.

Londýn pro začátečníky

Pokud se chystáte na svou první návštěvu Londýna, rozhodně si dopřejte klasiku a běžte se podívat na všechny ty úžasné pamětihodnosti, které Londýn nabízí. Nesmíte minout Hyde Park, Trafalgar Square, Picadilly Circus, Buckingham Palace, Big Ben, procházku okolo Temže a Tower Bridge, Westminsterský palác nebo třeba jednu z překrásných galerií a muzeí.

5ac61435cb849obrazek.jpg

Londýn zas a znovu

Jestli ale do této metropole jezdíte pravidelně, pravděpodobně se můžete vyhnout hlavním turistickým atrakcím a výše zmíněným památkám a pustit se do důkladného prozkoumávání jednotlivých čtvrtí. Rozhodně stojí za to vydat se do Notting Hillu, umělecké čtvrti v západním Londýně. Každý rok se tu pořádá tradiční karneval, a navíc ulice Portobello Road si svou atmosférou, vintage obchůdky a čilým ruchem, zamiluje opravdu každý. Rozhodně tu nesmíte ani vynechat legendární modré dveře na Westbourne Park Road 280 z filmu Nitting Hill s Julií Roberts.

Bohémské Soho je další lokace, kterou musíte vidět, a to jen tak letmo. Říká se o něm, že je to multikulturní oblast Londýna. Domov obchodu, kultury, zábavy, divadel, malých nezávislých bister a galerií. Takže pokud chcete někam na dlouhou snídani, voňavé kafe nebo se courat po tržištích, tady je to správné místo.
5ac615447824fobrazek.jpg

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit