V pátek od rána pršelo. Kdyby to byl jen nějaký obyčejný pátek, tak by mi déšť nevadil. Bohužel, byl to den, kdy jsme vyjížděli na víkendový sraz čtenářek Ženy-in, takže jsme z nevlídného počasí vůbec neměli radost. Čekala nás cesta dlouhá asi 140 kilometrů.

Do penzionu v Hartmanicích jsme dorazili asi o půl čtvrté. Penzion je na první pohled velice hezký a útulný, pokojíčky byly vyhřáté, v herničce spousta hraček, a vůbec jsme se v něm od začátku cítili jako doma. Byli jsme tady první a hned po uložení věcí do pokojů jsme byli pozváni na první aqua aerobik do bazénu se slanou vodou.

Děti jsme odložili do herničky, kde je hlídala teta Lenka, která s nimi hrála taky nejrůznější hry, zpívala písničky a říkala básničky. My jsme se mezitím mohly věnovat tvoření s Týnou, Monikou Weisovou, řádění v bazénu, aqua aerobiku nebo prostě jen lenošit. Navíc s hlídáním pomáhaly také větší děti, maminky a taky tatínkové.  

Pro ty, kteří si chtěli protáhnout tělo a třeba i poznat jiný druh sportu, tady byla cvičitelka Jarka, která nás každý den "trápila" v bazénu při aqua aerobiku. Osobně jsem poměrně nesportovní typ, ale tohle poskakování ve vodě mě moc bavilo. A ostatní vypadali také spokojeně.

Tvoření s Týnou probíhalo tentokrát formou kreativní dílny, kdy jsme si  mohli zapůjčit materiál na tvoření, a uhradili jsme pouze ten. V sobotu jsme hromadně savily, malovaly a barvily trička. Všichni si navzájem radili, pomáhali a Týna nám předvedla, jak postupovat, aby barvy na tričku tvořily pěknou spirálu.

Komu textilní tvorba neseděla, ten se věnoval třeba ubrouskování nebo pletl z pedigu, pod vedením Moniky Weisové. Neúnavné pletařky tvořily podnosy, košíky, ošatky, košíčky na dochucovadla, košíčky na ubrousky nebo oplétaly keramické misky.

Po sobotní večeři jsme se sešli v jídelně při kurzu découpage trochu jinak, s využitím Twist Art provázků a hliníkových destiček na prostorové motivy. Tvořilo a povídalo se až do ranních hodin, kdy jsme se jen neradi rozcházeli (neradi, ale v polospánku).

Nedělní dopoledne bylo zasvěceno kurzu šibori, kdy jsme si pod vedením Týny vyráběli krásné hedvábné šátky a šály.

Setkání ale nebylo jen o tvoření. Sešli jsme se především proto, abychom si zase popovídali naživo, poznali osobně další ženy-in a jejich rodiny, a odpočinuli si. Znova se potvrdilo, že kolem Ženy-in vznikla velice dobrá parta, která se ráda potká nejen na internetu. Z Hartmanic jsem si tedy přivezla nejen krásné výrobky, ale především hromadu zážitků a vzpomínek na příjemné setkání s virtuálními kamarádkami. Radost nám snad nepokazilo ani chaotické ukončení pobytu, kdy jsme museli před obědem vyklidit pokoje i naši tvořící dílničku, i když nám bylo původně slíbeno, že se můžeme zdržet, jak dlouho budeme chtít.

Chtěla bych proto poděkovat všem, kteří se zúčastnili, a především Týně a Monice Weisové, které nás zase naučily spoustu nových věcí. Doufám, že se nám podaří setkání znova zopakovat.

Fotoalbum, které vytvořila oxi je ZDE

Fotoalbum, které vytvořila weisová (fotky od Evíka) je ZDE

Fotoalbum, které vytvořila Hanela je ZDE

               

       
Reklama