Není nad to, občas si jen tak hezky po žensku “poplkat”. Tak, jak to umíme jen my. U kávy, u čaje, u sklenky vína… Řekněte samy, kdo vám kdy lépe rozumněl než vaše kamarádka.

Taková přítelkyně je totiž poklad k nezaplacení. Rozumí nám, můžeme se jí svěřit se vším, co nás trápí, a víme, že toho nikdy nezneužije, dokáže přesně vycítit, kdy se potřebujeme jen tak “vykecat” a kdy potřebujeme celou situaci společně probrat a najít nějaké řešení.

A o tom to právě je. My ženy jsme založené jinak než muži. Když se svěřujeme s nějakým problémem, nepotřebujeme ho okamžitě střelhbitě začít řešit. Stačí nám, že se vyventilujeme, dostaneme to ze sebe, a podstatné je také to, že ta druhá, naslouchající strana nás chápe.

Málo platné, jsou situace, kdy si nejvíce rozumí žena se ženou. Žádný muž nedokáže pochopit drobná hnutí naší mysli. Mnohdy dokonce považují naše stěžování za hysterii či za zbytečné nafukování malichernosti.

Jenže to my moc dobře víme, že se často jedná o prkotiny, které neznamenají ohrožení na životě, ani zkázu našeho vztahu. To ale nic neubírá na faktu, že když se těch maličkostí nahromadí hodně, jsme schopny se z toho tak trochu skácet.

A právě v těchto chvílích přichází na řadu přítelkyně – vrba.

Pojďmě si udělat takový svěřovací víkend zde, na Žena-in.cz. Spřízněných duší zde každá najdeme určitě dost a dost, a jak se říká, sdělená starost, poloviční starost.

Během soboty a neděle je žena-in.cz jen a jen Vaše. Kamarádka, přítelkyně, naslouchající a chápající. Svěřte se všemi prkotinami, které Vám pijí krev. Postěžujte si na toho holomka, který Vám doma s ničím nepomůže, nechává pastu na zuby na umyvadle, ponožky pod postelí a který třeba už úplně zapomněl na to, jak by Vám bylo milé, kdyby se choval trochu galantně. Pofňukejte si zde nad svým nelehkým ženským údělem, svěřte se, jak jste unavená, nevyspalá ze svého miminka, jak jste zničená z neustálého sekýrování Vaší matky či tchyně.

Nebojte se, nechci v žádném případě ve Vás probudit negativní emoce nebo Vás nějak bojovně naladit. Kdepak. Ze své zkušenosti ale vím, že někdy toho člověka tolik trápí, že se třeba stydí se s tím někomu svěřit, aby neobtěžoval… a přitom stačí tak málo. Sednout a vypsat to ze sebe. Tak, jak Vám to myšlenky přinesou. Nemusíte si dávat pozor na stylistiku, jde jen o jedno. Aby se Vám ulevilo, abyste cítila, že někoho Vaše problémy zajímají, že v tom nejste sama….

Pokud se tedy zrovna Vy momentálně cítíte pod psa, jako vyždímaný citron, pokud máte pocit, že se toho na Vás valí více, než jste schopná unést, pokud svého muže opravdu hluboce milujte, ale momentálně máte chuť ho vystřelit zpátky na Mars, pokud…. dosaďte si samy. Vězte, že Žena-in.cz je tu pro Vás a s Vámi. Vypište se ze svých drobných i větších trápení… uvidíte, že se Vám uleví.

Těším se na Vaše e-maily na známe adrese redakce@zena-in.cz. Do předmětu nezapomeňte uvést termín "Spřízněné duše". Vaše bolístky a stýskání uvěřejním (pokud si budete přát, tak samozřejmě i anonymně) a těm nejzajímavějším pošlu malý dáreček. Jako útěchu či jen tak – pro radost. Protože my ženy si to zasloužíme.

Pište, nestyďte se. Jste tu mezi svými.

Moc se těším na všechny Vaše příběhy. Víkendová editorka

Reklama