Aby se takový výlet skutečně vydařil, je potřeba vybrat správný cíl cesty. Máme pro vás tip: jedno z nejkrásnějších českých lázeňských měst.
5b22294a49342obrazek.png

Lázně jsou synonymem pohody, klidu a odpočinku, které ale v žádném případě nelze zaměňovat s nudou a nicneděláním! Lázeňská města v 21. století nabízejí nejrůznější wellness procedury a možnost ochutnat léčivé prameny i využít jejich sílu, ale i spoustu zážitků a zábavy. Mezi lázně s nejbohatší nabídkou patří Karlovy Vary na západě Čech, které jsme si vybrali za cíl cesty party kamarádek a nyní bychom totéž rádi doporučili i vám.

O léčebných účincích zdejší termální vody není pochyb, vždyť se o nich přesvědčil i sám král Karel IV., zkušený muž, který za svůj život stihl ledasco, a tak mu není důvod nevěřit. Ochutnat alespoň některé z karlovarských pramenů je proto jednou z prvních povinností, které musíte hned po příjezdu do města splnit. Ženy na výletě bez parterů či manželů a dětí si určitě rády symbolicky připijí léčivou vodou z 11. pramene s názvem Svoboda. Za ochutnání ale rozhodně stojí i další prameny s neméně libozvučnými názvy – do krásných porcelánových pohárků, které si můžete zakoupit v různých designech na mnoha místech kolonády, si můžete načepovat vodu z Rusalky, Dorotky, Libuše nebo například z Pramene knížete Václava. Místní znalci se shodují, že nejlépe chutná voda z Hadího pramene, tak jejich tvrzení nezapomeňte ověřit!
5b22295c3d940obrazek.png

5b22297c4c914obrazek.pngDalším mimořádným zážitkem je návštěva rozhledny Diana nad městem. Dá se k ní dojít pohodlně pěšky, ale proč si na dámské jízdě nedopřát trochu pohodlí? Vydejte se tedy po kolonádě směrem ke Grandhotelu Pupp. Cestou si nezapomeňte koupit teplou karlovarskou oplatku, to je lahůdka v každém počasí. Od Puppu jezdí k rozhledně každých 15 minut lanovka. A pokud se nechcete příliš namáhat výstupem na rozhlednu, i tuto část cesty si můžete usnadnit a za krásnými výhledy si vyjet výtahem. Než se vydáte zpátky do města, zastavte se ještě v Motýlím domě Diana, což je tropická zahrada s živými exotickými motýly z celého světa. Fotografovat se tu dá bez omezení, takže stačí trocha trpělivosti a pořídíte parádní pestrobarevné snímky. A vzhledem k tomu, že si konečně užíváte víkend bez dětí, můžete s klidem obejít zdejší minizoo i dětské hřiště velkým obloukem.

Součástí dámské jízdy do Karlových Varů by bez pochyb měla být návštěva relaxační wellness procedury. Masáže i vířivé koupele nabízí většina veřejných lázní, lázeňských domů a hotelů po celém městě. Ideální je pochopitelně zkombinovat masáž s návštěvou sauny, protože – jak známo – dvě hodiny po sauně je žena nejkrásnější. Což se může hodit, až vyrazíte do víru večerního života. Přímo v centru je dostatek klubů a barů, kam zajít na skleničku. Ve vaší objednávce by každopádně mělo zaznít alespoň jednou slovo Becherovka. Protože ta přece léčí stejně účinně jako zdejší minerální prameny!
5b22299717612obrazek.png

Poslední kapitolou výletu do Varů by měly být nákupy. Máme na mysli nejen módu (Karlovy Vary nabízejí bezpočet značkových butiků), ale i luxusní křišťál, který se vyrábí v karlovarské dílně Moser. Rozhodně doporučujeme exkurzi sklárnou, při níž uvidíte mistry skláře při práci, což je jedinečný zážitek. Odpolední kávu si pak vypijte ve zdejší kavárně Café Moser, nebo se vraťte do centra města na kolonádu. Nezapomeňte se ještě stavit u nejznámějšího a nejteplejšího karlovarského pramene – Vřídla, jen počítejte s tím, že je pramen během března a dubna ještě zavřený. A když vám zbude čas, zajděte si na prohlídku zdejšího podzemí. Je tu k vidění spousta zajímavostí, navíc ve zdejší vodě bohaté na vřídlovec probíhá  pokameňování suvenýrů. Alespoň jednu kamennou růži by si každá z vás měla přivézt domů jako suvenýr.

Všechny další potřebné informace naleznete na www.karlovyvary.cz .

Reklama