Víkend má být podle meteorologů jarní, s teplotami až do 10 °C, ale lyžaři se zatím nemusí oblevy obávat. Většina horských středisek slibuje dobré podmínky na sjezdovkách i na běžeckých tratích. Ve výše položených areálech v posledních dnech dokonce připadl sníh. Pozor si však dávejte, pokud míříte do Jeseníků. Horští záchranáři tu varují před lavinovým nebezpečím. Naštěstí jen v lokalitách mimo značené trasy.

„V Jeseníkách je ve vyšších polohách do 130 centimetrů sněhu. Na závětrných svazích je vrstva daleko vyšší. Při sněžení v posledních dnech za působení větru se sníh ukládal na závětrných svazích v poměrně silné vrstvě na starém zmrzlém podkladu. Zde může dojít při dodatečném zatížení k uvolnění deskových lavin,“ uvedl na stránkách horské služby www.horskasluzba.cz Jaroslav Tejnský z jesenické horské služby.

Pokud míříte na do níže položených horských středisek, přesvědčte se, že ještě fungují. Například na Vysočině už některá zimní střediska sezonu kvůli nepříznivému počasí ukončila. Patří k nim i ledová stěna ve Víru. Se zimní sezonou se už tuto neděli rozloučí také areál Šibeniční vrch v Mnichovicích nedaleko Prahy. Naopak středočeské areály Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy zatím hlásí sněhu dostatek.

 

v

Reklama