Minulý prodloužený víkend mě inspiroval k tématu. Po osmnácti letech manželství jsem si dovolila ten luxus, udělat si víkend jen pro sebe. Dlouho jsem po něčem takovém toužila, ale vyrazit si jen tak bez rodiny, bylo dosud jen v rovině snů. Bylo to něco nemyslitelného. Buď jsem ze sobectví obviňovala sama sebe, nebo jsem byla obviňována. Žila jsem v  přesvědčení, že když se rodině nikam nechce, musím se podřídit a sedět doma na zadku. A tak jsem v sobě vždycky dusila vztek a víkend trávila úklidem, žehlením, vařením, prostě nahromaděnými resty.Úžasná zábava a odpočinek.


Nakonec si stejně všichni ostatní udělali program podle svého a mě k tomu nepotřebovali. Dcery vyrazily za svými vrstevníky, co také doma, s rodiči je nuda a manžel se věnoval práci. Nevím, kde se ve mně vzala ta síla konečně se vzepřít a prosadit si svou. Dost mi nahrála nevalná  předpověď počasí.Nikomu se do zimy a deště nechtělo, já zas chtěla za každou cenu vypadnout z Prahy.


V myšlenkách jsem si malovala pobyt na huculské farmě v horách, kde pracuje moje neteř. Nakonec jsem se do té představy tak zamilovala, že by mě od ní už nic a nikdo neodradil. Navzdory manželově nelibosti jsem si sbalila bágl a vyrazila. A vůbec nelituji. Bylo to prostě fantastické.


Je pravda, že mě teď bolí celý člověk, jak se říká, protože jsem sezením v kanceláři svalově rozbředlá, ale práce u koní mě tak nabila pozitivní energií, že tu bolest vnímám spíš jako příjemnou upomínku úžasně stráveného času. A manžel? Po několika hodinách vychladl a napsal mi, ať si to užiju. Nic lepšího udělat nemohl. Nakonec musel uznat, že oddělený víkend měl něco do sebe.


Jenom když viděl moje nadšení, neodpustil si utrousit poznámku, že jim teď budu utíkat pořád.
“Né“,zazněla moje nepříliš přesvědčivá odpověď. „Ale tak jednou za měsíc bych si tu ozdravnou  terapii těla i duše nechala líbit“.

To už jsem se však neodvážila vyslovit nahlas.

A jak jste na tom s trávením víkendů vy, milé ženy in?

Podřizujete se rodině?
Rády nebo z povinnosti?
Toužíte po víkendu pro sebe?
Nebo je to u vás už zavedené?
Je to sobecké nebo normální?

Jaký je váš názor?
Napište mi o své představě ideálně stráveného víkendu.
Dokázala jste si svou představu prosadit, a jak?
Nebo vás to ani nenapadlo?Reklama