Víkend bude ještě poměrně chladný, už v neděli se ale začne oteplovat. S výhledem počasí na nadcházející dva dny nás v pátek seznámila meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

„Ještě v sobotu bude na území České republiky proudit chladnější vzduch od jihozápadu, který zapříčiní, že po ránu naměříme hodnoty v rozmezí od 12 do osmi stupňů Celsia, na Karlovarsku a Plzeňsku teploty poklesnou ještě o něco níže a budou se pohybovat pouze kolem šesti stupňů Celsia,“ řekla Honsová. Denní teploty budou velmi podobné těm, které meteorologové zaznamenali ke konci pracovního týdne, dosáhnou nanejvýš 16 až 20 stupňů Celsia. „Nedělní ranní teploty pak budou ještě sice stále poměrně nízké a neměly by se odchýlit od těch sobotních, zato přes den naměříme díky přílivu teplejšího vzduchu 20 až 24 stupňů Celsia,“ shrnula víkendové počasí Honsová.

Ještě v sobotu dopoledne lze podle meteoroložky očekávat oblačno, ke kterému se na většině území přidá občasný déšť. Oblačnosti však bude postupně ubývat. „Sobotní odpoledne už bude ve znamení polojasné oblohy. Také srážky už se vyskytnou pouze místy. Podobně tomu bude i v neděli, kdy očekáváme převážně polojasno beze srážek. Pouze k večeru by se na západě republiky mohly při zvětšené oblačnosti objevit slabé dešťové přeháňky,“ dodala Honsová.

Oteplení bude podle ní pokračovat i v následujícím týdnu, kdy by teploty měly postupně dosáhnout tropických hodnot. „Už v pondělí by rtuť teploměru měla ukázat 27 stupňů Celsia, den poté zaznamenáme tropickou třicítku a ještě o dva stupně více bychom měli naměřit ve středu,“ uzavřela Honsová s tím, že vysoké teploty s sebou opět přinesou bouřky z tepla.

Jak je teď u vás?

 

Reklama