Pokud máte rádi dobrodružné filmy nebo herečku s pohledem raněné srny Alicii Vikander, určitě si nenechte ujít nové zpracování slavného Tomb Raideru. Já mám ráda obojí, a tak nebylo co řešit. Navíc jsem snímek zhlédla rovnou i v jeho 3D podobě v pražském IMAXu na Floře, což rovněž přispělo k jedinečnému zážitku. A musím říct, že jsem si to užila opravdu od začátku až do konce, i když mě stopáž 118 minut trochu děsila a kladla jsem si před tím několikrát otázku, zda to tvůrci nepřepískli. Teď už s klidným svědomím mohu říct, že ne. Neobjevila jsem ve filmu ani jedno hluché místo. Naopak – konec přišel příliš brzy. A i po závěrečných titulcích jsem chvíli seděla a čekala, zda ještě něco náhodou nebude (smích).  
Tomb Raider

Nebojte, neprozradím děj a už vůbec ne nečekané rozuzlení, to bych vás připravila o to nejlepší, ale pojďme se podívat na to, jaká byla moje cesta k objevení kouzla Alicie Vikander. Švédská rodačka měla za sebou už několik dobrých filmů ve své zemi, když k nám dorazil snímek Královská aféra, jenž se u nás dokonce natáčel (mimo jiné hrad Švihov). Samozřejmě mě zde více zaujal Mads Mikkelsen, který představoval muže jejího srdce, nicméně člověk si nemohl nevšimnout její zvláštní energie, z které se asi pánům podlamují kolena. Tu následně uplatnila ve válečném Testamentu mládí, Dánské dívce, Světlem mezi oceány nebo Tulipánové horečce. Na stejné vlně, i když poněkud hravěji ji pak využila také v dobrodružné komedii Krycí jméno U.N.C.L.E. či v zatím posledním příběhu o agentovi jménem Jason Bourne.

Doporučuji sledovat její cestu, protože podle mého názoru se jí daří něco podobného, co dokázala zatím z hereček snad jen Meryl Streepová. Pečlivým výběrem scénáře a režiséra dbá na to, aby prostě nehrála v blbém filmu. Přejme jí, ať se to stále daří.

Dvě podoby Alicie Vikander:

Lara Croft v  Tomb Raider
Lara Croft v Tomb Raider

Sophie v Tulipánové horečce
Tulipánová horečka

Co se týká Lary Croft, víte, že…
… hlavní hrdinku Laru Croft ztvrárnila na počátku milénia herečka Angelina Jolie (v charakteristickém upnutém oblečku, který zvýrazňoval její přednosti)
… filmy s Angelinou sice každý vzpomíná, ale co se týká hodnocení, nebyla to žádná sláva - nové zpracování s Alicií je na tom mnohem lépe
… kultovní počítačová hra Tomb Raider, jež předcházela slavnému filmovému zpracování s Angelinou, vznikla již devadesátých letech (a většina pánů na ni nezapomněla dodnes)

foto: FORUM FILM

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama