Herec Viggo Mortensen (48), kterého proslavila trilogie Pán prstenů, se po Aragornovi pustil do další nečekaně náročné role. Tentokrát ho ve filmu Eastern Promises, který právě natáčí, čekala přestřelka v tureckých lázních.

„Bylo to kluzké, bolestivé a styděl jsem se,“ shrnul Viggo Mortensen svou zkušenost ze čtyřminutové scény, kdy střílí kolem sebe zcela nahý ve veřejných parních lázních.

„Režisér David „Cronenberg trval na tom, že kvůli přesvědčivosti na sobě nesmím mít vůbec nic,“ vysvětluje Vigo, který ve snímku hraje ruského mafiána. „Chtěl tu scénu mít stejně realistickou jako zbytek filmu a nebyl čas něco zakrývat a neměl jsem ani vycpávky, které by mě chránily při pádu, tak jsem byl velmi zranitelný. Tak jsem měl na sobě jen spoustu tetování.“

Herec by však přes všechno nepohodlí, které zakusil, šel do podobné scény znovu. Pod jednou podmínkou.
„Kdyby mě David chtěl v nějakém příštím filmu, klidně bych se tam znovu popral úplně nahý,“ tvrdí Mortnesen. „Je to režisér, který ví, co dělá, a já mu absolutně věřím.“

Zdroj: Korzo

Líbí se vám Viggo Mortensen? V jakých rolích jste ho viděla? Těšíte se na uvedenou scénu? Nebo byste v ní raději viděla jiného herce?

Reklama