DSC_0692.jpg (91 KB)

Všechny potřebné suroviny nakoupíte například v Makru nebo na velké vietnamské tržnici, kde prodávají i potraviny. Určitě nezapomeňte na čerstvé bylinky, omáčky a výborné vietnamské nudle. Předem si rozmyslete, jestli budete chtít připravit závitky čerstvé nebo smažené (nem rán). Na každé z nich se hodí jiný rýžový papír. Ten koupíte také na vietnamské tržnici. 

Já se přiznám, že jsem zkoušela i nesmažené závitky z papíru na smažení a byly dobré. Naopak, na fotce usmažených závitků poznáte, že jsme nejspíš použili papír na závitky nesmažené :-) Bude to asi tím, že o existenci dvou druhů rýžového papíru jsem se dozvěděla až nedávno, po pořízení Nejbarevnější kuchařky od Kamily Rundusové. Takže pozor! Kupte si ten správný papír.

Samotnou náplň závitků si připravte podle vaší chuti. Nudle - rýžové nebo jiné, mleté nebo vcelku maso, krevety, spousta klíčků, čerstvá zelenina, bylinky. Kdo chce, může si ještě připravit omáčku k namáčení závitků, ale není to nutné.

DSC_0423.jpg (176 KB)

Suroviny

  • 30 rýžových papírů
  • skleněné nudle
  • uvařené nebo opečené krevety
  • nahrubo nastrouhaná mrkev
  • klíčky
  • hromada čerstvého koriandru
  • jarní cibulka
  • sriracha
  • sůl

Postup

Připravte si suroviny a smíchejte je dohromady, kromě krevet. Dochuťte troškou omáčky sriracha.

Směsí budete plnit rýžový papír. Jeho příprava je velice jednoduchá. Do většího hlubokého talíře si připravte teplou nebo vlažnou vodu. Jeho průměr musí být dost velký, abyste do něj ponořili celý papír.

Jeden kus rýžového papíru namočte do vody. Nechejte asi deset sekund, vytáhněte na pracovní plochu. Do středu papíru dejte kopeček směsi, který roztáhnete do tvaru válečku, o velikosti jak velké chcete závitky. Nahoru naskládejte krevety.

DSC_0684.jpg (86 KB)

Nejdříve přehněte spodní část nahoru, přes celou délku válečku. Potom můžete zahnout boky a zarolujte závitek. Pevně. Nebo můžete přehnout horní a spodní okraj a zarolovat. 

DSC_0685.jpg (88 KB)

Snažte se utahovat a držet pěkné tvary. Ne vždycky se to povede, hlavně ze začátku. Chce to cvik.

DSC_0686.jpg (75 KB)

Kdo si vybral závitky smažené, tak závitky osmaží dokřupava ve vyšší vrstvě oleje, ze všech stran. Nesmažené můžete ihned podávat.

DSC_0689.jpg (115 KB)

Dobrou chuť přeje Elly.

Jídla s exotickým nádechem na našem magazínu

Kuře v těstíčku po asijsku

asijskekure.jpg (144 KB)

Vietnamské nudle s masem a zeleninou

nudle.jpg (105 KB)

Pho - vietnamská polévka

DSC_0192.jpg (98 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, Jana Nováková

Uložit

Uložit