Považujete posezení v restauraci jen za nutné, a proto rychlé doplnění energie při svých výletech? Zkuste to jinak a dopřejte nové dobrodružství právě svému jazýčku. Poradíme vám, kam se v Česku vypravit speciálně za výborným a zajímavým gurmánským zážitkem.

Zpátky do středověku

Kam by vás mohl o víkendu vzít váš mužný rytíř? Co třeba do nefalšované středověké krčmy? Ano, přesně tam míří náš první tip. V restauracích, které doslova sálají atmosférou dávno uplynulých časů, vás nesmí překvapit posezení na lavicích z masivního dřeva, dobové kostýmy ani osvětlení svícemi. Připravte se taky na dnešní dobu trošku drsnější mluvu a způsoby! Ale jídlo a zážitek, ty budou stát za to!

kudy

kudytnudy

Naše tipy?

Najděte si, kudy do středověku nahlédnete vy a váš jazýček!

 

Teče to, chutná to

Nejpopulárnějším druhem gurmánské turistiky jsou pravděpodobně vinařské stezky. Na ty vás ale raději pozveme, až bude ve sklípcích trošku tepleji. Nyní vám spíše doporučíme toulky po malých českých pivovarech! Ženy a pivo? Ale jistě – pokud vám běžná piva připadají hořká, můžete právě zde vyzkoušet mnoho jiných příchutí! A něco dobrého k nim. Malé pivovary mají většinou výborný výběr českých specialit.

kudytnudy

Naše tipy?

Najděte si, kam ještě za dobrým pivem do pivovaru!

 

Trošku jiná kuchyně

Když opomineme svíčkovou na smetaně, koprovou omáčku nebo knedlo-vepřo-zelo, které řadíme mezi národní speciality, naleznete v krajích České republiky ještě speciálnější pokrmy – krajové speciality. Některé z nich jsou dokonce chráněny ochrannou známkou EU. Jde například o karlovarské a lomnické suchary, pohořelického kapra nebo budějovické pivo. Olomoucké tvarůžky nebo pardubický perník na svou známku teprve čekají. Ale co vám brání vyrazit za těmito dobrotami už tento víkend?

kudytnudy

Naše tipy?

Najděte si, kde ochutnat třeba skvělé masopustní sladkosti!

 

Gurmánská hostina u vás doma

kudyA pokud se vám opravdu nebude nikam chtít s celou rodinou, překvapte je svým kulinářským uměním ve své vlastní kuchyni. Kde natrénujete? Na kuchařských kurzech pro začátečníky i pokročilé! Naučíte se něco nového a ještě se setkáte s lidmi, kteří rádi vaří.

Naše tipy?

Najděte si, kam za kuchařským kurzem!

 

Tak co říkáte, nesbíhají se vám sliny už teď?

Více informací: www.kudyznudy.cz

kudy

Reklama