Známé rčení „Vidět Neapol a zemřít“ bych pozměnila na „Vidět Francii a zemřít“, a nebo ještě konkrétněji na „Vidět Saint Tropez a zemřít“. Ale nebojte se, nebudeme umírat, budeme cestovat. Dnes se společně vydáme na jedno z nejkrásnějších míst světa: Francouzskou riviéru.

Saint Tropez nebo také Marbella Francie.

Na pobřeží Francouzské riviéry se nachází i věhlasné, starobylé město Saint Tropez. Jeho název je podle legendy spjat s mučedníkem, kterého nechal ve městě Pisa popravit římský císař Nero. Mučedník se jmenoval Saint Tropes.

mmm

Šestitisícové přímořské letovisko se nachází v departmánu Var na jihu Francie, přesněji v oblasti Francouzská riviéra. Saint Tropez, proslavené svými známými a bohatými hosty, je často nazýváno také Marbella Francie.

porsche

toto luxusní porsche můžete vidět v ulicích Saint Tropez

Turistická lákadla

Saint Tropez má velmi krásný a známý přístav. Do roku 1914 byl dokonce hlavním obchodním přístavem Francie. Velmi atraktivní pro turisty je Staré město, výhradně pěší zóna, nacházející se na západě pod tvrzí Citadela a končící na druhé straně přístavu. Bylo postaveno v 16. století. Jsou v něm typické vysoké domy s barevnými fasádami.

saintt

Od tvrze Citadela vede Rue de la Citadele dolů směrem do centra. Vpravo je Rue du Portail-Neuf, kde se nachází kostel z 18. století, postavený v italském barokním stylu. Severozápadně od kostela v blízkosti přístavu Saint-Tropez stojí radnice (Hôtel de Ville).

citadela

tvrz Citadela

hotel

radnice (Hôtel de Ville)

Pokud se chystáte k návštěvě památek a turistických atrakcí, nenechte si ujít Musée de l'Annonciade, dokumentující francouzské moderní umění nebo návštěvu již zmiňované Citadely, kde je umístěno muzeum námořnictva a historie (Musée de la Marine et de l'Histoire). Je odsud i krásný výhled na město.

muzeum

Musée de la Marine et de l'Histoire

Velkou pýchou města Saint Tropez jsou proslavené bílé, snad ani nikde nekončící pláže. Na nich si můžete užít windsurfing, jachting nebo motorizované vodní sporty, jako jsou lodě, vodní skútry či vodní lyžování.

saint

nekončící bílé pláže

V Saint Tropez se nachází i řada typicky francouzských restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na francouzských specialitách. Najdete zde také spoustu obchůdků se suvenýry.

zákoutí

kouzelná zákoutí města Saint Tropez

stanice

věhlasná četnická stanice

Město patřící rybářům, malířům a filmařům

Kdysi poklidné městečko patřící rybářům, dnes patří k místům, jejichž věhlas daleko přesáhl jejich velikost. Sláva města se zrodila už na přelomu 19. a 20. století, v době, kdy pro sebe toto město objevila řada francouzských malířů. A po nich přišli i filmaři. Režisér Roger Vadim si město vybral k natočení filmového klenotu: „A bůh stvořil ženu“. Do hlavní role obsadil svou tehdejší manželku, mladičkou Brigitte Bardot.

A Bůh stvořil ženu (1956)

Nesmazatelně vstoupilo Saint Tropez do povědomí také díky bláznivému četníku Cruchotovi, nesmrtelné francouzské četnické sérii s legendárním Louis De Funesem.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Doporučení

V Saint-Tropez a jeho okolí najdete dostatek kvalitního ubytování. Doporučujeme si je však předem zarezervovat v některé z našich cestovních kanceláří. Těm, kdo máte raději poznávací pobyt než „polehávání“ na pláži, doporučuji navštívit toto město brzy na jaře. V létě je tam spousta turistů, kteří zaplní všechny ulice a kouzelnou atmosféru tohoto nádherného přímořského letoviska poněkud přehluší.

mapa

Krásný pobyt v Saint Tropez, ve městě nekončících bílých pláží, ale také ve městě rybářů, malířů a filmařů...

luis

zdroj a foto: www.zajezdy.cz a wikipedia

Další tipy:

Reklama