Při přípravách nezapomínejte na to, že se na grilování hodí kus pořádně kvalitního masa, a proto si dejte při jeho výběru patřičně záležet. Vybírejte takové, které pochází z farmy hospodařící v režimu ekologického zemědělství, kde pastevní způsob života zvířat a dostatečný pohyb přispívá k vysoké kvalitě masa. Najdete je v každém kraji a pro lepší vyhledávání můžete zvolit stránky kamprobio.cz a lovime.bio. Hodnotné potraviny v bio kvalitě lze samozřejmě zakoupit i v obchodech, poznáte je spolehlivě jedině podle označení logy biolistu nebo biozebry. Co nemá toto značení, není bio.

Plněný flank steak podle Huga Hromase
fl.jpg

Pro přípravu pokrmu budete potřebovat:

  • 500g bio flank steak
  • hrst bio petrželové natě
  • 2 stroužky bio česneku
  • 1 feferonka
  • několik snítek oregana
  • 1 lžička bio vinného octa
  • 1 lžíce bio olivového oleje
  • 4 větší bio brambory
  • sůl a bio pepř

Oloupané brambory nakrájíme na mandolíně nebo nožem na tenké plátky. Plátky brambor potřeme olejem a napícháme zhusta na připravené grilovací jehly. Bramborové špízy zarovnáme nožem do pravidelného tvaru a pečeme nad dřevěným uhlím dostatečně vysoko, aby se nepřipalovaly, dokud brambory nezměknou.

Poté si připravte omáčku chimichurri. Do misky přidejte nasekanou petrželovou nať bez stonku, česnek, feferonku, snítka oregana, vinný ocet a olivový olej. Vše promíchejte a dochuťte solí a pepřem.

Maso na grilování vyndáme z chladničky už ráno, aby v době přípravy mělo pokojovou teplotu. Ostrým nožem prořízneme do masa podlouhlou kapsu a naplníme ji připravenou omáčkou chimichurri. Část omáčky chimichurri odložíme stranou. Otvor v mase uzavřeme špejlí, maso osolíme a pečeme nad mírně žhnoucím uhlím z každé strany přibližně 4 minuty. Dobře připravený flank steak by měl při stisku prsty pružit. Necháme ho chvíli odpočinout a potom servírujeme bramborový špíz, na plátky nakrájený plněný flank steak a přidáme ke každé porci trochu zbylé salsy chimichurri.

Více informací o biopotravinách, ekologickém zemědělství i další bio recepty najdete na stránkách www.myjsmebio.cz.

Kupujte BIO. Pro budoucnost!

Chceme-li podpořit lokální ekonomiku, není nám lhostejná příroda a životní prostředí, a navíc myslíme na budoucnost naši i našich dětí, měli bychom na to dbát zejména v uličkách mezi nákupními regály. Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů.

Co je BIO?

BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani jiné chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?

Národní značení
bi1.jpgLogo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení
bi2.jpgPokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.
Foto: My jsme bio

Více na Myjsmebio.cz

Reklama