Základem salátu jsou kvalitní, čerstvé a lokální suroviny. Jejich nabídka je široká a s přicházejícím létem neustále roste. Ať už jde o čerstvou zeleninu nebo maso, dbejte na to, abyste vybírali z biopotravin. Seznam producentů, kteří maso i zeleninu v bio kvalitě nabízí, najdete na stránkách kamprobio.cz a lovime.bio. Koupí biopotravin pomáháte chránit přírodu i krajinu kolem nás, zároveň i místní ekonomiku, která má nezanedbatelný vliv na regionální rozvoj. V obchodě je poznáte podle log biolistu či biozebry, jedině ta zaručí, že se skutečně jedná o bio kvalitu.

Křupavý bůček s jarním salátem
bu.jpg

Pro přípravu pokrmu budete potřebovat:

  • 500g prorostlého bio vepřového bůčku s vrstvou sádla a kůží
  • 1 lžička jedlé sody
  • 1 lžíce soli
  • 2ks hlávkového bio salátu
  • 2 svazky bio ředkviček
  • 2 bio mrkve
  • 1 bio červená cibule
  • 100ml bio olivového oleje
  • 1 lžíce bio vinného octa
  • 2 krajíce bio kvasového pšeničného chleba

Bůček nakrájíme i s kůží na silnější plátky a každý plátek několikrát nakrojíme na straně, kde není kůže. Kůži na bůčku potřeme jedlou sodou a necháme krátce odležet. Potom bůček opláchneme, do pánve nalijeme vodu, osolíme plátky bůčku a dáme vařit. Vaříme, dokud se všechna voda nevyvaří a na mírném plameni pokračujeme v opékání na sádle, které se z bůčku uvolnilo, dokud se kůže nevysmaží dokřupava. Než se tak stane, opláchneme hlávkový salát a očistíme zeleninu a nachystáme si jednoduchý salát se zálivkou z olivového oleje a vinného octa. Krajíce chleba nakrájíme na krutony a opečeme dozlatova na sádle, ve kterém se připravoval bůček. Hotový zlatavý a křupavý bůček podáváme na salátu s chlebovými krutony.

Více informací o biopotravinách, ekologickém zemědělství i další bio recepty najdete na stránkách www.myjsmebio.cz.

Kupujte BIO. Pro budoucnost!

Chceme-li podpořit lokální ekonomiku, není nám lhostejná příroda a životní prostředí, a navíc myslíme na budoucnost naši i našich dětí, měli bychom na to dbát zejména v uličkách mezi nákupními regály. Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů.

Co je BIO?

BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani jiné chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?

Národní značení
bi1.jpgLogo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení
bi2.jpgPokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.
Foto: My jsme bio

Více na Myjsmebio.cz

Reklama